Energetyka

Rząd pomoże rozwijać polskie technologie PV

Rynek fotowolotaiki dynamicznie rośnie.

Michał Kurtyka, minister klimatu

Foto: materiały prasowe

Moc instalacji fotowoltaicznych w Polsce na początku września wyniosła niemal 2,53 GW – podały Polskie Sieci Elektroenergetyczne. To o 169 proc. więcej niż przed rokiem i o 12 proc. więcej niż na początku sierpnia. Ministerstwo Klimatu przekonuje, że sektor fotowoltaiki będzie dalej dynamicznie rósł. Żeby wzmocnić ten proces, w piątek minister klimatu Michał Kurtyka podpisał z przedstawicielami branży list intencyjny o współpracy.

– Mam nadzieję, że to duży krok dla faktycznego partnerstwa przedstawicieli polskiego przemysłu PV, które umożliwi w Polsce rozwój technologii – skomentował Kurtyka.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.