Energetyka

Enea i Bogdanka w oczekiwaniu na decyzje

Poznański koncern energetyczny rozlicza wydatki na Ostrołękę i czeka na strategię dla branży.
Foto: materiały prasowe

Grupa Enea zanotowała w I półroczu spadek produkcji energii w swoich największych elektrowniach. W samym II kwartale Elektrownia Kozienice, w tym najnowszy blok węglowy, wyprodukowała o 20 proc. mniej prądu niż przed rokiem. Elektrownia Połaniec, także opalana węglem, przykręciła w tym czasie moce o 34 proc. Wzrosła natomiast o 26 proc. produkcja energii z odnawialnych źródeł. Należy jednak pamiętać, że OZE stanowił zaledwie 12 proc. całkowitej produkcji w grupie Enea.

– Obecnie nowy blok węglowy w Kozienicach pracuje stabilnie, zgodnie z zapotrzebowaniem krajowego systemu elektroenergetycznego – poinformował Paweł Szczeszek, prezes Enei.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.