REKLAMA
REKLAMA

Energetyka

Biomass Energy z lepszym kwartałem rok do roku

Przychody spółki wyniosły w I kwartale 417 tys. zł, a zysk netto 142 tys. zł. W I kwartale 2019 roku wynosiły odpowiednio 211 tys. zł. i 60 tys. zł.
Foto: AdobeStock

"Wpływ na zwiększone przychody w I-szym kwartale miał głównie zwiększony udział części technologicznej i innowacyjnej, która generuje coraz większe obroty. Przychody uzyskiwane w tym kwartale pochodziły w dużej mierze z wykonanych prac projektowych i konstrukcyjnych przy pojazdach elektrycznych oraz pracy nad bateriami, co oznacza realizację zysków z naszych prac nad elektromobilnością i magazynowaniem energii. Jest dla nas szczególnie ważne iż pozwoliło to zwiększyć przychody spółki przy jednoczesnym dobrym poziomie zyskowności, niezależnie od faktu iż w tymże kwartale wystąpiły nadzwyczajne okoliczności spowodowane światową pandemią koronawirusa" - czytamy w liście prezesa do akcjonariuszy.

Spółka pracowała w tym okresie głównie nad nowymi technologiami związanymi z elektromobilnością. Kontynuowała także prace rozwojowe i badawcze związane z energetyką odnawialną oraz magazynowaniem energii.

Prowadziła jednocześnie prace związane z działalnością rolniczą i rozwojem plantacji drzew szybkorosnących Paulowni.

W czwartek po 15 walory spółki drożały o 7,7 proc., do 0,83 zł. Kapitalizacja przekracza 68,6 mln zł.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA