Energetyka

Jednak bez rekompensat

Polski rząd wycofał się z zapowiedzi kolejnych rekompensat dla gospodarstw domowych za drożejący prąd. Z ostatnich wypowiedzi przedstawicieli rządu wynika, że swego rodzaju ulgi w płatnościach zyskają natomiast najbiedniejsi odbiorcy energii elektrycznej.
Foto: Adobestock

Minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka przyznał niedawno, że jego resort pracuje nad ustawą, która ma umożliwić sprzedawcom energii oferowanie specjalnej, niższej taryfy na sprzedaż prądu dla najuboższych. Projekt ustawy ma być gotowy w połowie 2021 r.

W praktyce najuboższe gospodarstwa domowe będą mogły skorzystać ze specjalnej taryfy socjalnej, oferowanej przez spółki energetyczne i zatwierdzanej przez Urząd Regulacji Energetyki. Szczegóły tego rozwiązania, a także koszty wprowadzenia takiego rozwiązania, nie są jeszcze znane.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.