Crowdfunding

Udany start emisji Farm Fotowoltaiki

Po kilku godzinach od startu zbiórki crowdfuningowej spółka Farmy Fotowoltaiki zebrała zapisy na akcje za ponad 1,7 mln zł.
Foto: 123rf

Spółka zależna notowanego na rynku NewConnect Berg Holdingu chce pozyskać 4 mln zł m.in. na budowę farmy fotowoltaicznej w Nagoszynie oraz rozwój innych projektów. Firma chce zadebiutować na małym parkiecie na przełomie 2021 i 2022 r.

– Do południa pierwszego dnia kampanii zdecydowało się nam zaufać ponad 300 inwestorów, którzy obejmą ponad 200 tys. akcji spółki. Duże zainteresowanie naszą ofertą potwierdza, że OZE jest obecnie nie tylko koniecznością z punktu widzenia zmian zachodzących w energetyce, ale również atrakcyjnym produktem inwestycyjnym - mówi dr Ofka Piechniczek, członek rady nadzorczej spółki i prezes zarządu Berg Holdingu.

Pod koniec lutego firma zaktualizowała strategię, dzięki realizacji której chce w perspektywie następnych 15 lat osiągać 9,7 mln zł przychodów. Od 2023 r. Farmy Fotowoltaiki mają regularnie wypłacać dywidendę o wartości 90 proc. wolnych przepływów pieniężnych. W lipcu ubiegłego roku firma zawarła współpracę z największą spółką na NewConnect – Columbus Energy. W ramach partnerstwa będą wspólnie realizować projekty z branży fotowoltaiki.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.