REKLAMA
REKLAMA

Chemia

Chemiczne spółki z szansą na odbicie

Rosnące ceny surowców mocno dotknęły producentów wyrobów chemicznych i wpłynęły na wyraźny spadek ich notowań w ostatnich miesiącach.
Foto: Bloomberg

Od początku roku notowania indeksu branżowego WIG-chemia stopniały już o około 44 proc. W ostatnich miesiącach spadały kursy wszystkich firm chemicznych wchodzących w skład indeksu, w tym Grupy Azoty, Polic, Ciechu, PCC Rokita i Polwaksu. – Notowania spółek chemicznych znalazły się pod presją ze względu na rosnące ceny surowców energetycznych oraz obawy o wpływ wojny handlowej na przyszłą sprzedaż – zauważa Jakub Szkopek, analityk DM mBanku.

Dla największych firm na horyzoncie rysuje się jednak perspektywa poprawy koniunktury w ich głównych biznesach. A to oznacza, że zła passa ma szansę się skończyć.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA