Chemia

KGL: Zdolności wytwórcze będą jeszcze większe

Zarząd KGL duże nadzieje wiąże z rozszerzeniem produkcji opakowań z tworzyw sztucznych o opakowania z polipropylenowej folii spienionej przeznaczone do dań na wynos.

Lech Skibiński, wiceprezes KGL.

Foto: parkiet.com

Dzięki temu będą mogły być spełnione wymagania określone przez unijną dyrektywę plastikową (Single Use Plastics). – Dyrektywa zakazuje wprost stosowania po jej wprowadzeniu opakowań wykonanych z EPS/XPS (styropian i polistyren ekstrudowany – red). Opakowania tego typu nie były produkowane przez KGL i z tym faktem spółka wiąże pewne szanse powiększenia biznesu poprzez uruchomienie produkcji alternatywnych dla wykonanych z EPS opakowań z polipropylenu – mówi Lech Skibiński, wiceprezes giełdowej spółki. Dodaje, że grupa już realizuje w tym zakresie projekt, na który otrzymała dofinansowanie z NCBiR. Umowa w tej sprawie została podpisana na początku lipca ze szwajcarską firmą WM Thermoforming Machines. Termin realizacji kontraktu ustalono na pięć miesięcy, więc jest szansa, że pod koniec tego roku lub na początku przyszłego ruszy produkcja.

Z szacunkowych danych wynika, że w I półroczu grupa wypracowała 277,2 mln zł przychodów, co w ujęciu rok do roku oznacza wzrost o 50,9 proc. To zarówno zasługa poprawy wyników w produkcji opakowań dla sektora spożywczego, jak i dystrybucji granulatów tworzyw sztucznych. Istotnym czynnikiem, który miał bardzo duży wpływ na wzrost przychodów, były drożejące surowce.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.