REKLAMA
REKLAMA

Chemia

Korporacja KGL: Grupa skupia się na innowacjach

Korporacja KGL, producent opakowań i dystrybutor granulatów tworzyw sztucznych, tak jak cała branża ma problemy z rosnącymi kosztami.
Foto: Adobestock

To przede wszystkim rezultat mocno drożejących surowców (polimerów), obserwowany zwłaszcza w ostatnich miesiącach. Spółka informuje, że mają one bardzo duży udział w kosztach wytworzenia opakowań. Tym samym osiągane przez grupę marże są poniżej średnich marż z ostatnich lat.

Spółka zauważa, że szczególnie zwyżkowały ceny poliestrów i polipropylenu. Tym samym rentowność grupy kapitałowej po I półroczu nadal mogła spadać. Z wstępnych danych wiadomo tylko, że przychody ze sprzedaży wzrosły o prawie 10 proc., czyli do 188,3 mln zł. Jakie były zarobki, okaże się po publikacji raportu okresowego, co ma nastąpić 7 września.

Niezależnie od tego grupa inwestuje w rozwój, m.in. poprzez zwiększenie mocy wytwórczych. Planuje również kolejne inwestycje. Niedawno jej firma zależna Marcato podpisała umowę na dofinansowanie realizacji projektu dotyczącego produkcji opakowań dla przemysłu mleczarskiego z surowców pozyskanych z recyklingu. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju przeznaczy na ten cel ponad 8 mln zł, co stanowi przeszło połowę całkowitych wydatków na ten projekt.

Korporacja KGL koncentruje się na rozwoju innowacyjnych opakowań przeznaczonych dla przemysłu spożywczego. Chodzi o wyroby charakteryzujące się m.in. wyższą odpornością na temperaturę (do użycia w piekarniku), zredukowaną wagą (wykonanych z polimerów spienionych) czy też w 100 proc. wykonanych z surowców pochodzących z recyklingu. Prace realizowane są dzięki trzem przedsięwzięciom, na które grupa uzyskała dotacje z funduszy europejskich. Prace badawczo-rozwojowe, których skutkiem będzie zaoferowanie nowych wyrobów, mają być prowadzone do 2022 r.

Notowania akcji na stronie:

http://www.parkiet.com/spolka/Korporacja_KGL

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA