Budownictwo

Inpro: Duże wahania marży

Rentowność lepsza rok do roku, ale...
Foto: materiały prasowe

W I połowie br. trójmiejski deweloper miał blisko 15 mln zł skonsolidowanego zysku netto, o 16 proc. więcej niż rok wcześniej.

Firma przekazała klientom 221 mieszkań, o 19 proc. mniej niż rok wcześniej. Przychody z działalności deweloperskiej skurczyły się co prawda o ponad 18 proc., do 100,6 mln zł, za to lepszy był miks wydanych lokali. Marża brutto ze sprzedaży wzrosła z 20,1 do 28 proc. Deweloper dzięki temu zanotował wzrost zysku brutto ze sprzedaży o prawie 14 proc., do 28,1 mln zł. Jednak w samym II kwartale marża wyniosła 23,1 proc. wobec 34,1 proc. w pierwszych trzech miesiącach bieżącego roku.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.