REKLAMA
REKLAMA

Budownictwo

Erbud: Rekordowy portfel pomoże w kryzysie

W całym 2020 r. Erbud spodziewa się ponad 2 mld zł przychodów i rentowności operacyjnej rzędu 2–3 proc. Rekordowa wartość portfela zamówień 2,55 mld zł w opinii prezesa Dariusza Grzeszczaka pozwoli grupie bez większych perturbacji przejść przez spowolnienie.

Dariusz Grzeszczak, prezes Erbudu.

Foto: materiały prasowe

– Kluczowe jest to, że budowy nie stanęły, całej załodze Erbudu należą się podziękowania za utrzymanie dyscypliny – mówi Grzeszczak. – W I kwartale uzyskaliśmy 440 mln zł przychodów, na koniec marca wartość portfela zamówień do przerobu w tym roku wynosiła 1,5 mld zł. Kolejne kontrakty za kilkaset milionów złotych od prywatnych zamawiających są bliskie finalizacji. Przy takim obłożeniu selektywnie podchodzimy do nowych zleceń, kontraktacja będzie intensywniejsza w II półroczu – dodaje.

Zdaniem prezesa, w związku z będącym konsekwencją pandemii spowolnieniem należy się liczyć ze zmniejszeniem inwestycji i rynku budowlanego, ale trudno spekulować o skali. – Mamy porządnie zdywersyfikowany portfel, zarówno pod względem branżowym, jak i geograficznym, co pozwala na elastyczne dostosowywanie się do warunków rynkowych. Trudno sobie wyobrazić, by inwestycje miały stanąć, gospodarki zaczynają się odmrażać – mówi Grzeszczak.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA