REKLAMA
REKLAMA

Biznes i sport

Drużyna PZU nowym piłkarskim mistrzem rynku kapitałowego

W sobotę odbyły się kolejne piłkarskie zawody, w których rywalizowały najlepsze reprezentacje rynku kapitałowego
Ostatni mecz niezwyciężonej w swojej grupie drużyny „Parkietu”. W ćwierćfinale ulegliśmy zespołowi Eques TFI 1:4.
materiały

W sobotę na warszawskim Ursynowie odbyły się po raz kolejny piłkarskie mistrzostwa rynku kapitałowego, zorganizowane przez Związek Maklerów i Doradców. W zawodach wzięło udział 16 drużyn, w tym reprezentacje m.in. instytucji rynkowych, emitentów, biur maklerskich, towarzystw funduszy inwestycyjnych czy autoryzowanych doradców. Tradycyjnie w turnieju wystąpiła także ekipa „Parkietu". Jak potoczyła się rywalizacja? W pierwszej fazie drużyny zostały podzielone na cztery grupy. Z każdej z nich dwa najlepsze zespoły awansowały do fazy pucharowej. Wśród najlepszej ósemki piłkarskich drużyn rynku kapitałowego znalazły się NBP, Vestor DM, National Westminster Bank, Vivus Finance, Eques TFI, PZU Sport Team, Loando oraz „Parkiet". Awans zapewniliśmy sobie dzięki trzem wygranym meczom, w grupie zaś walczyliśmy z Vestor DM, AgioFunds TFI oraz CCC.

Co ciekawe, w innych grupach rywalizacja potoczyła się podobnie, bo w tej samej sytuacji były jeszcze trzy inne zespoły, czyli National Westminster Bank, PZU Sport Team oraz NBP. Przez tę fazę zawodów przeszły zaś zespół NBP, który zmierzył się w półfinale z National Westminster Bank (1:2), oraz Eques TFI z PZU Sport Team (0:4). Ostatecznie w finale Kapitalnego Mundialu 2019 PZU Sport Team pokonał National Westminster Bank wynikiem 1:0. W meczu o trzecie miejsce NBP wygrał z Eques TFI 5:3.

Warto wspomnieć, że dla reprezentacji, które w swoich grupach zajęły trzecie oraz czwarte miejsca, rywalizacja również toczyła się dalej. Pozostałe osiem drużyn grało w podobnym systemie co te, które awansowały do ćwierćfinałów. Spośród nich najlepsza okazała się ekipa Noble Securities, która pokonała Mac Auditor 2:1.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA