REKLAMA
REKLAMA

Biznes i sport

Warszawa światową stolicą brydża

11 maja w Warszawie odbędzie się pierwszy Międzynarodowy Festiwal Brydża - Bridge2Success Fest 2019. Na kilka godzin Warszawa stanie się stolicą tej wspaniałej i niedocenianej gry.
Foto: Adobestock
Foto: materiały prasowe

- Chcemy, aby Międzynarodowy Festiwal Brydża stał się prawdziwym świętem brydża. Miejscem spotkania brydżystów amatorów i profesjonalistów z Polski i ze świata. Ten sam turniej będzie rozgrywany w Warszawie i równolegle w innych krajach oraz - z myślą o tych, którzy nie mogą dołączyć bezpośrednio - na platformie on-line – mówi Elżbieta Tomczuk, współinicjatorka festiwalu. - Do wzięcia udziału w turnieju wystarczy podstawowa znajomość tej gry. Bridge2Success Fest, to też świetna okazja powrotu do brydża dla osób, które kiedyś grały, ale z różnych powodów przestały. Pomyśleliśmy też o niegrających osobach towarzyszących, dla których przygotowaliśmy takie atrakcje jak m.in. spektakularna wystawa kart do gry, pokój gier planszowych, a po turnieju spotkanie z artystami – brydżystami, m.in. koncert Konstantego Andrzeja Kulki czy mini-recital Urszuli Dudziak. Będzie świetna zabawa i szansa na poznanie wielu nowych osób – dodaje Elżbieta Tomczuk.

Brydż przede wszystkim kojarzy się z grą towarzyską. Jednak jest to gra rozwijająca kompetencje miękkie, od których często zależy osiągnięcie sukcesu we współczesnym biznesie: analityczne i logiczne myślenie, podejmowanie decyzji bez kompletu informacji, koncentracja, praca zespołowa, networking, radzenie sobie ze stresem i porażką. W brydża gra wielu liderów światowego biznesu, również takich jak Bill Gates i Warren Buffet. Firmy coraz częściej traktują brydż, jako narzędzie rozwoju zapewniające różnorodność i stanowiące wyzwanie dla pracowników. Wyzwanie również, dlatego, że jest to jedyna gra, w której sztuczna inteligencja nie wygrała jeszcze z człowiekiem.

Międzynarodowy Festiwal Brydża, którego „Parkiet" jest patronem medialnym, to projekt realizowanym w ramach społecznej inicjatywy Bridge2Success. Jej celem jest m.in. łączenie różnych środowisk z całego świata. Powstała w ramach Fundacji Sztuka i Pasja. - Większość z nas pracuje obecnie w mocno zdygitalizowanym środowisku pracy. Jesteśmy częścią zespołu, ale większość czasu spędzamy przed komputerem. Przenosimy ten zwyczaj na weekendy, na nasze rodziny. Potrzebujemy pasji, które pozwolą nam się wyrwać z tego schematu – mówi Grzegorz Chmielewski, prezes Fundacji Sztuka i Pasja. - Pasje pozwalają nam się zregenerować po intensywnej pracy, zredukować stres, spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi. To nas rozwija i w konsekwencji służy lepiej naszej pracy niż kolejna godzina przed komputerem. Wkładamy wiele wysiłku w zadbanie i  o kondycję naszego ciała – pasja taka jak brydż dba natomiast o kondycję naszego umysłu i nasze relacje z ludźmi – podkreśla Grzegorz Chmielewski.

Pierwszy Międzynarodowy Festiwal Brydża odbędzie się w Warszawie, w sobotę 11 maja w Global EXPO, przy ul. Modlińska 6D (więcej na http://www.bridge2success.com.pl/fest/). Bilety i zgłoszenia do festiwalu na eventim.pl i w punkcie stacjonarnym Eventim, przy Al. Jerozolimskich 25. Oferta promocyjna do 24 kwietnia.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA