REKLAMA
REKLAMA

Banki

Bank Millennium: „Mocny” wynik

Millennium pozytywnie zaskoczył wynikami za IV kwartał, przebijając średnią prognoz o 7,3 proc. Wypracował 213 mln zł zysku netto, czyli o 18 proc. więcej niż rok wcześniej. Było to możliwe głównie dzięki silnemu wynikowi odsetkowemu, ale w pobiciu prognoz pomogły też nieco niższe koszty działania i odpisy kredytowe.
Foto: Fotorzepa, Marta Bogacz

– Wyniki banku w IV kwartale były bardzo dobre, wspierające dalszy organiczny rozwój banku i w odniesieniu do szykowanego przejęcia EuroBanku. Jednak rezultaty te nie zmieniają znacząco oczekiwań co do zysku Millennium w całym bieżącym roku, który będzie obciążony kosztami integracji i powinien być podobny jak w 2018 r. Zarząd jest przekonany, że fuzja nie przeszkodzi w dalszym szybkim rozwoju organicznym i pozyskiwaniu aktywnych klientów detalicznych, które wręcz przyspieszyło w IV kwartale – mówi Łukasz Jańczak, analityk Ipopemy.

Średnia prognoz Bloomberga zakłada, że w tym roku Millennium wypracuje 770 mln zł zysku netto, czyli symbolicznie więcej od 761 mln zł z 2018 r. (to rezultat o 12 proc. wyższy niż w 2017 r. i był to rekordowy rok w historii banku). Zarząd liczy, że w tym roku wskaźnik ROE, nieuwzględniający fuzji, będzie już dwucyfowy (w ubiegłym wyniósł 9,6 proc.) i podtrzymuje, że celem jest 1 mld zł zysku netto w 2020 r.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA