REKLAMA
REKLAMA

Analizy

#WykresDnia: Giełdowe odbicie coraz wyraźniejsze

W 2019 roku na rynkach akcji – zarówno na rynkach rozwiniętych, jak i wschodzących – dominuje kolor zielony. Skala zwyżek coraz bardziej imponuje.
Foto: pbs.twimg.com

Jeroen Blokland z Robeco (to międzynarodowe przedsiębiorstwo zarządzania aktywami) pokazał ostatnio na kilku wykresach coraz lepszą formę giełd na świecie. Przedstawiony został m.in. MSCI Emerging Markets Index, który od dołka z końca października urósł już o 13 proc.

MSCI Emerging Markets Index składa się z walorów dużych i średnich spółek z 24 krajów rynków wschodzących. Największy w nim udział mają azjatyckie przedsiębiorstwa, dominują: Chiny (31 proc.), Korea Południowa (14 proc.) oraz Tajwan (ponad 10 proc.). Polscy przedstawiciele stanowią ok. 1,2 proc. indeksu. Wśród sektorów największy udział mają branża finansowa (ok. 25 proc.) oraz technologiczna (ponad 14 proc.).

Foto: pbs.twimg.com

Jeszcze bardziej imponująco wygląda ostatnie odbicie na amerykańskim rynku kapitałowym. NASDAQ Composite od najniższego poziomu z ubiegłego roku, które przypadło na 24 grudnia, zwiększył swoją wartość o ok. 20 proc.

SAŁ

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA