Analizy

10 spółek z formacją złotego krzyża

Co działo się na wykresach spółek przez ostatnie pięć sesji? Prezentujemy techniczno-statystyczne podsumowanie tygodnia na warszawskiej giełdzie.
Foto: Adobestock

W minionym tygodniu 16 spółek zanotowało wzrost kursu akcji powyżej 10 proc. (mowa o spółkach niegroszowych, o średniej, 50-sesyjnej płynności powyżej 1000 akcji). W gronie tym znalazły się m. in. PlayWay, Monnarci i Krezus. Średnia zwyżka notowań najmocniejszych spółek wyniosła 14,2 proc. Najwięcej, bo 24,6 proc. zyskały walory wspomnianego już Krezusa. Z kolei stratę przekraczającą -10 proc. zanotowały tylko 9 spółek, w tym m. in. Braster, Enel-Med i Mabion. Średnia strata najsłabszych spółek wyniosła 12,2 proc. Najmocniej, bo o 19,3 proc., zostały przecenione papiery Indaty.

Foto: parkiet.com

Krótkoterminowa formacja złotego krzyża (średnia krocząca z 10 sesji przebiła od dołu 20-sesyjną) pojawiła się na wykresach 17 spółek, w tym m. in. Cyfrowy Polsat, Gino Rossi i PKN Orlen. Analogiczny krzyż śmierci pojawił się na wykresach 66 spółek, w tym m. in. Komputronik, Play i Work Service. W strefie wykupienia, mierzonej przekroczeniem przez 14-sesyjny oscylator RSI poziomu 70 pkt, znalazło się 28 spółek, a w strefie wyprzedania (RSI(14) poniżej 30 pkt) tylko 7 firm.

Długoterminowy złoty krzyż (skrzyżowanie średnich kroczących z 50 i 200 sesji) pojawił się na wykresach 10 spółek: 11 bitc studios, ATM Grupa, Betacom, Famur, Kino Polska, Mercor, PCC Exol, Selvita, Stalexport i Stalprodukt. Analogiczny krzyż śmierci widoczny jest na wykresie jednej spółki: IMS. Co najmniej roczne maksima notowań wyznaczyły aż 33 spółki, a roczne minima 18 spółek. Pełne listy firm z poszczególnymi sygnałami i statystykami znajdują się w tabeli.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.