Akademia Parkietu

Polityki wynagrodzeń – jak poszło emitentom? Kilka refleksji po pierwszych wdrożeniach

W tym roku po raz pierwszy spółki notowane na rynku regulowanym sporządzają i publikują obowiązkowe polityki wynagrodzeń członków organów zarządzających i nadzorczych.

Michał Bogacz Partner, Radca prawny, Olesiński & Wspólnicy

Foto: Materiały prasowe

Nowy obowiązek nakłada na nie znowelizowana ustawa o ofercie publicznej, implementująca dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/828 z 17 maja 2017 r. zmieniająca dyrektywę 2007/36/WE w zakresie zachęcania akcjonariuszy do długoterminowego zaangażowania.

31 sierpnia upłynął ustawowy termin na przyjęcie polityki (przesunięty o dwa miesiące w ramach regulacji „tarczowych" związanych z Covid-19), jednak sporo spółek zrealizowało ten obowiązek nawet kilka miesięcy wcześniej, przy okazji zwyczajnych walnych zgromadzeń. Pozwoliliśmy sobie na kilka refleksji wynikających z przygotowanych przez emitentów dokumentów.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Nowa Prenumerata już w sprzedaży, poznaj pakiet korzyści!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.