Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 26.07.2018 05:01 Publikacja: 26.07.2018 05:01
Andrzej Bebłociński, diler, PKO BP
Foto: Archiwum
Rentowności na środku i na długim końcu krzywej spadały nawet o 3 pb. Cena papierów serii DS0727 po raz trzeci w ciągu miesiąca dotarła w okolice poziomu 95,30. Popyt od kilku dni wspierały środki z wykupu obligacji serii PS0718 oraz z kuponów płaconych przez lipcowe serie. Łącznie to blisko 14 mld zł. Wspomniany wzrost cen to jednak wszystko, na co było stać kupujących. Obraz rynku zmienił się wyraźnie po godzinie 15. Resort finansów opublikował komunikat, że na piątkowym przetargu zaoferuje pakiet obligacji wart maksymalnie 7 mld zł. Podaż będzie zatem mniejsza o 1 mld w porównaniu z maksymalną kwotą windykowaną pierwotnie, ale wygląda na to, że inwestorzy liczyli, iż oferta będzie jeszcze bardziej przycięta. Do sprzedaży wytypowano obligacje serii OK0720, PS0123, WZ0524, WS0428, WZ0528 i WS0447. Poza standardowym pakietem w ofercie znajdzie się 30-letnia obligacja stałokuponowa. Ostatnio pojawiła się pod koniec kwietnia i oferowała rentowność na poziomie 3,40 proc., a zatem o 40 pb wyższą niż ówczesna obligacja serii WS0428. Rentowność tej ostatniej wynosiła w środę 3,11 proc. Poniżej poziomu 4,30 znów znalazł się kurs EUR/PLN. Na razie wyraźnie brakowało jednak sił, by pokonać wsparcie wyznaczone w połowie lipca na poziomie 4,2965. ¶
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Dolar bardzo osłabł w ostatnich tygodniach, a najbardziej zyskała względem niego rosyjska waluta. To również efekt nadziei na rozejm w Ukrainie.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Rubel rosyjski umocnił się w tym roku bardziej niż jakakolwiek inna waluta czy metal szlachetny. To m.in. skutek działania mechanizmu kontroli przepływu kapitału.
Para EUR/USD w poniedziałek przebiła poziom 1,14, który ostatnio był widziany w 2022 r. Analitycy spodziewają się, że to jeszcze nie koniec ruchu „na północ”.
Mimo że w środę jest „dzień wyzwolenia”, to wciąż jest bardzo dużo niewiadomych. To szkodzi rynkom, ale przede wszystkim też biznesowi. Widzę jednak przestrzeń do tego, aby dolar odreagował ostatnią słabość – mówi Marek Rogalski, analityk DM BOŚ.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Złoty w środę notował nieznaczne ruchy. Rynek walutowy czeka na nowe impulsy.
Rozmowy amerykańsko-rosyjskie na temat zakończenia wojny w Ukrainie przyczyniły się do znacznego umocnienia euro w porównaniu do większości walut. Ewentualne zawieszenie broni jest korzystne dla europejskich akcji i przyczyni się do spadku cen gazu.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas