TF SKOK docelowo wchłonie eCard

Przyszli właściciele technologicznej spółki nie zamierzają pozbywać się żadnej z linii biznesowych, na których opiera się jej działalność

Publikacja: 24.03.2009 00:32

Konrad Korobowicz, prezes eCardu, jeszcze przez co najmniej kilka miesięcy będzie kierował giełdową

Konrad Korobowicz, prezes eCardu, jeszcze przez co najmniej kilka miesięcy będzie kierował giełdową spółką.

Foto: ROL, Andrzej Cynka A.C. Andrzej Cynka

Pierwszych kilka miesięcy poświęcimy na integrację technologiczną eCardu i Towarzystwa Finansowego SKOK. Dopiero po zamknięciu tego etapu zastanowimy się nad kolejnymi ruchami względem tej spółki. Docelowo prawdopodobnie wchłoniemy eCard – powiedział Grzegorz Buczkowski, prezes Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych SKOK.

[srodtytul]Smart Capital zastanawia się[/srodtytul]

Kierowana przez niego firma ogłosiła w piątek wezwanie na 66 proc. akcji eCardu (31,68 mln sztuk). Oferuje po 72 grosze za walor. W poniedziałek papiery giełdowej spółki kosztowały 0,67 zł. Wezwanie dojdzie do skutku, jeśli inwestorowi uda się zebrać 60 proc. kapitału. Wiadomo już, że na wezwanie odpowie Capital Partners, który kontroluje 24,28 proc. papierów eCardu. Drugi duży udziałowiec – Smart Capital (ma 25,36 proc. walorów) nie podjął jeszcze decyzji. – Zajmiemy się tą sprawą we wtorek – powiedział Radosław Sosnowski, jeden z udziałowców funduszu.

TUW SKOK postawił obecnym właścicielom eCardu wiele dodatkowych warunków, od spełnienia których uzależnia powodzenie wezwania. Na najbliższym walnym zgromadzeniu, które zbiera się 31 marca, chce odwołania wszystkich obecnych członków rady nadzorczej i zastąpienia ich swoimi ludźmi. Dwuosobowy zarząd zostanie poszerzony o dwie kolejne osoby. – To czysto techniczne posunięcie, które w przyszłości ułatwi sprawne przekazanie władzy nad eCardem – powiedział Konrad Korobowicz, prezes giełdowego przedsiębiorstwa.

[srodtytul]Trzy linie będą utrzymane[/srodtytul]

Grupa SKOK (TUW SKOK został „wydelegowany” do przejęcia eCardu tylko dlatego, że ma dużo więcej gotówki niż TF SKOK) ma bardzo konkretne plany wobec technologicznej spółki. – Połączenie kompetencji naszego centrum obsługi kart i terminali (COKiT – red.) oraz usług oferowanych przez eCard powinno przynieść wyraźne efekty synergii – tłumaczył Buczkowski.

Przyznał, że ważnym czynnikiem, który zachęcił SKOK-i do przejęcia eCardu, była sieć bankomatów. Pod szyldem eCardu działa obecnie ponad 300 maszyn. Sieć SKOK liczy 150 urządzeń. – Podoba nam się też usługa 3DS oferowana przez eCard (technologia pozwala rozliczać zakupy internetowe zwykłymi kartami płatniczymi – red.) – mówił nasz rozmówca. Zapewnił, że inwestor nie zamierza się pozbywać trzeciej linii biznesowej, na której opiera się działalność eCardu – autoryzacji transakcji kartowych w internecie (do eCard należy 90 proc. rynku). – Do tej pory nie byliśmy obecni na rynku e-commerce. Zakup eCardu to dla nas szansa na mocne zaistnienie w tym obszarze – podsumował szef TUW SKOK.

IT
Technologie
Jakie wyniki Orange Polska w II kwartale? Pierwsze prognozy
Technologie
Które sieci komórkowe wybierali polscy użytkownicy? Zwycięzca jest jeden
Technologie
Prywatni nadawcy powiększyli zyski. Rok TVN i Pulsu
Technologie
Quo vadis, sztuczna inteligencjo?
Technologie
yarrl pozyskał kolejną dużą umowę
Technologie
Prześwietlamy fuzje i przejęcia w sektorze IT. Jakie ciekawe trendy widać?