Komercyjnej oferty operatora, dostępnej dla wszystkich chętnych, można się spodziewać w trzecim kwartale bieżącego roku. Dzisiaj Cyfrowy Polsat mówi o prędkościach nowych usług dostępowych do 100 Mb/s. Podczas prezentacji prasowej uzyskane zostały prędkości 30-40 Mb/s, ale w warunkach testowych. W komercyjnie działającej sieci nie należy się jednak spodziewać, aż tak wysokich przepływności. Od wielu czynników będzie zależeć, czy użytkownicy realnie będą mogli korzystać z Internetu szybciej, niż w obecnie eksploatowanych sieciach UMTS innych operatorów (jak również Cyfrowego Polsatu).

- Komercyjne testy potrwają do połowy roku. Teoretycznie zaraz potem moglibyśmy wdrożyć regularną ofertę, ale czy tak się stanie będzie zależało od wyników testów. Kluczowe jest, jak działa przygotowany specjalnie dla nas modem dostępowe, oraz jak usługi dostępowe w sieci LTE będą konsumować testerzy, ponieważ to określi kształt przyszłej oferty rynkowej – powiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej Beata Białkowska, dyrektor marketingu Cyfrowego Polsatu. Procedura opracowania modemu opóźniła start testów, które Cyfrowy Polsat zapowiadał od końca zeszłego roku.

– Wciąż najlepszą ofertę internetową mamy dla naszych abonentów usług telewizyjnych na platformie satelitarnej, ale już od zeszłego roku walczymy również klientów spoza tego grona. Dzisiaj 50 proc. naszych użytkowników Internetu nie korzysta z usług telewizyjnych – powiedziała Beata Białkowska.

Cyfrowy Polsat świadczy komplet usług telekomunikacyjnych, ale tylko telewizją dostarcza dzięki własnej infrastrukturze. Usługi telefonii komórkowej świadczy w sieci Polskiej Telefonii Cyfrowej oraz PTK Centertel, a usług dostępu do Internetu w sieciach Aero2 i Mobyland. Aero2, Mobylandi i Cyfrowy Polsat powiązane są z Zygmuntem Solorzem-Żakiem.

więcej na [link=http://www.rpkom.pl/]www.rpkom.pl[/link]