Frontex (Europejska Agencja Zarządzania Współpracą Operacyjną na Granicach Zewnętrznych Państw Członkowskich Unii Europejskiej) wybrał firmy, które na podstawie umów ramowych będą świadczyły na jego rzecz usługi informatyczne.
Przetarg podzielony był na dwie części. Pierwsza dotyczyła świadczenia usług tworzenia oprogramowania. Oferty złożyło cztery podmioty. Ostatecznie Frontex zdecydował się podpisać umowy z: Asseco Poland, włoską Engineering Ingegneria Informatica i hiszpańską firmą GMV Aerospace and Defence SAU.
Drugie postępowanie dotyczyło świadczenia usług systemowych, przechowywania danych i usługi wsparcia. W tym przypadku zainteresowanie realizacją tych zadań wyraziły tylko dwa podmioty, czyli Asseco Poland i konsorcjum AMG.net, Atos IT Solutions and Services oraz Bull SAS. Frontex zdecydował się podpisać umowy ramowe z oboma wykonawcami. Łączna wartość umów ramowych, które będą obowiązywały dwa lata (z dwukrotną możliwością przedłużenia o jeden rok) to 13,25 mln euro. Nie wiadomo na jakie wpływy z tego tytułu może liczyć Asseco Poland.
Rzeszowska spółka współpracuje z unijną agencją już od 2007 r. Do tej pory zrealizowała na rzecz tego klienta trzy projekty, w tym na stworzenie symulatora określającego prawdopodobną pozycję statku na podstawie warunków pogodowych i jego danych technicznych. System pomaga obecnie w ustaleniu położenia, np. zaginionych jednostek. „W obecnej sytuacji politycznej sprawne funkcjonowanie agencji Frontex nabiera jeszcze większego znaczenia – powiedział, cytowany w komunikacie Zdzisław Wiater, zastępca dyrektora Pionu Administracji Publicznej w Asseco Poland. „Kluczowe jest, aby oprogramowanie oraz infrastruktura informatyczna wykorzystywana przez agencję były zaawansowane technologicznie i spełniały najwyższe standardy bezpieczeństwa" – dodał.