- Zakładamy, że przy obecnej dynamice wzrostu do 2019 r. osiągniemy przychód na poziomie około 500 mln zł - mówi Marcin Babiak, prezes Komputronika Biznes. Nie ujawnia dokładnych wyników spółki. - W ubiegłym roku odnotowaliśmy ponad 20-proc. wzrost obrotów oraz znaczną poprawę rentowności - wskazuje.
Obecnie firma zatrudnia obecnie ponad 160 osób. Poza centralą w Poznaniu, posiada 5 filii zlokalizowanych w Warszawie, Katowicach, Wrocławiu, Gdańsku i Krakowie. - W pierwszej połowie roku nastąpił w naszej firmie wzrost zatrudnienia i trend ten zamierzamy utrzymać w przyszłości – zapowiada prezes.
Docelowo Komputronik Biznes ma trafić na GPW. Na razie jest jeszcze spółką z ograniczoną odpowiedzialnością. - Szacujemy, że spełnimy kryteria wymagane do wejścia na giełdę w ciągu najbliższych 3 – 5 lat – mówi Babiak.
Komputronik Biznes jest integratorem rozwiązań IT. -Nasza strategia zakłada kwartalny wzrost sprzedaży usług, również w modelach abonamentowych. Zauważamy, że właśnie takich rozwiązań oczekuje rynek MŚP – wskazuje prezes. Dodaje, że kluczowe usługi Komputronika Biznes, które będą intensywnie rozwijane w kolejnych latach to outsourcing IT, outsourcing druku, cloud computing, wirtualizacja, konsulting, doradztwo, wdrożenia systemów ERP, CRM oraz e-commerce.
W ubiegłym roku spółka stworzyła dział przetargów publicznych, dedykowany do współpracy z dużymi klientami z sektora publicznego. Do życia powołano też dział healthcare, zajmujący się obsługą sektora usług medycznych. - Specjaliści z tego działu zajmują się kompleksowymi projektami w służbie zdrowia, nie ograniczając się tylko do rozwiązań informatycznych – mówi prezes. Dodaje, że w przypadku nowopowstających obiektów, klienci mogą liczyć na kompleksową pomoc w prowadzeniu inwestycji, a eksperci Komputronika realizują zadania od projektu architektonicznego poprzez budowę, całościowe wyposażenie i informatyzację, aż po symboliczne przekazanie kluczy inwestorowi.