– Tempo realizacji poszczególnych prac, biorąc pod uwagę stopień skomplikowania zadań wykonywanych przez naszych pracowników, jest imponujące. Jesteśmy na ostatniej prostej do osiągnięcia naszego celu, jakim jest komercjalizacja urządzenia. Gotowy produkt trafi do sprzedaży w Polsce w IV kwartale – mówi Marcin Halicki, prezes Brastera.

Braster zakończył już z powodzeniem drugą próbną serię produkcyjną urządzenia, w ramach której powstało 100 sztuk produktu. Próba odbyła się w Białymstoku w fabryce Rosti – kluczowego partnera spółki. Wykorzystana została dedykowana linia montażowa symulująca warunki produkcyjne. Powstałe z próbnej serii urządzenia zostały przetestowane przez inżynierów z działu rozwoju produktu pod kątem funkcjonalności i w całości zmontowane. Kolejnym krokiem będzie trzecia, finalna próba produkcyjna, w ramach której powstanie 100 nowych urządzeń. Po przeprowadzeniu trzeciej próby spółka przejdzie do masowej produkcji.

Jednocześnie zakończone zostały prace nad aktualną wersją aplikacji mobilnej, która będzie niezbędna do przeprowadzenia badania i jednocześnie poprowadzi kobietę przez cały jego proces. System będzie instalowany na urządzeniach mobilnych – tablecie lub smartfonie. Aktualnie aplikacja umieszczana jest w sklepie Google'a i Apple'a.

Braster koncentruje się również na procesie uzyskania certyfikatu zgodności, który zostanie wydany po przeprowadzeniu niezbędnej procedury. Po zakończeniu całej oceny zgodności Braster będzie mógł zgłosić urządzenie w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, a następnie wprowadzić je do obrotu na terenie Polski i UE. MKT