Chodzi przede wszystkim o wykorzystanie aplikacji Skype for Business w zintegrowanym systemie obsługi szpitali. Rzeszowskie Asseco podkreśla, że dzięki temu ponad połowa placówek medycznych w Polsce będzie mogła wykorzystać nowoczesne techniki komunikacyjne, które są przydatne w telekonsultacjach.
Potencjał telemedycyny dostrzegł też giełdowy Comarch, który rozwija platformę e-Care. Podkreśla, że można ją zastosować zarówno w przypadku pojedynczych placówek medycznych i prywatnych gabinetów, jak również szpitali czy zespołów placówek.
Publiczna opieka zdrowotna w Polsce mocno szwankuje, a jednocześnie rośnie segment prywatny. PwC jego wartość szacuje na 5 mld euro. Wydatki na prywatną opiekę zdrowotną w naszym regionie rosną o 6 proc. rocznie, czyli prawie dwa razy szybciej niż w sektorze publicznym. W Polsce ta dynamika jest najwyższa w regionie.
Motorem napędowym rozwoju usług prywatnych jest cyfryzacja. Liczba telekonsultacji rośnie w tempie trzycyfrowym, a na przestrzeni ostatnich lat coraz więcej zwolenników zyskuje wspomniana już telemedycyna. Niemal 60 proc. pacjentów twierdzi, że chciałoby korzystać z tego typu usług, oszczędzając w ten sposób czas i pieniądze.