Reklama

Asseco: To będzie rok porządkowania grupy

Walne zgromadzenie Asseco Central Europe, w którym Asseco Poland ma już ponad 99 proc., zdecydowało o wycofaniu akcji z giełdy. To pierwszy krok w kierunku opuszczenia parkietu.

Publikacja: 02.01.2017 05:02

Adam Góral, prezes Asseco Poland.

Adam Góral, prezes Asseco Poland.

Foto: Archiwum

Kolejnym będzie zgoda Komisji Nadzoru Finansowego na ponowną materializację akcji, o co spółka już wystąpiła kilka dni temu. – Szacujemy, że delisting Asseco CE powinien zostać sfinalizowany na przełomie lutego i marca – informuje Ewa Kryj, rzeczniczka Asseco Poland.

Kilka dni temu na rynek trafiła informacja o zwiększeniu zaangażowania tej spółki do ponad 55 proc. w Asseco South Eastern Europe. Stało się to w efekcie zakupu 4,3 proc. akcji za ponad 21 mln zł od Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju (w wyniku wykonania opcji put na podstawie umowy z 2009 r.).

Tylko 29zł miesięcznie przez cały rok!

Skorzystaj z promocji i czytaj dalej.

Zyskaj pełen dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie na PARKIET.COM w formie tekstów oraz treści audio i wideo.

Reklama
Technologie
Marcin Zaniewicz, Asseco Poland: Zmiany technologiczne to proces ciągły
Materiał Promocyjny
Inwestycje: Polska między optymizmem a wyzwaniami
Technologie
Zyski Oracle nie złagodziły obaw o bańkę AI, akcje spadają
Technologie
Branża gier prześwietlona. Jest kilku faworytów, na czele z CD Projektem
Technologie
Prezes EFI: Nie chcemy tracić europejskich pereł w koronie
Materiał Promocyjny
Jak producent okien dachowych wpisał się w polską gospodarkę
Technologie
Adam Piotrowski: Vigo Photonics bliżej przejęcia w USA. Rosną dostawy dla wojska
Technologie
UOKiK ukarał Vectrę. Kwota jest porażająca
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama