Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Marcin Halicki, prezes Brastera
Ponadto w II kwartale sprzedanych zostało 91 abonamentów bez urządzeń. Przez większą część wtorkowej sesji akcje telemedycznej spółki świeciły na czerwono. Czy kiepska sprzedaż w kraju powinna martwić inwestorów w kontekście ekspansji zagranicznej?
Od początku wprowadzenia produktu na rynek, czyli od 19 października 2016 r., Braster sprzedał łącznie 2577 urządzeń i 1119 abonamentów. Dzięki urządzeniu kobiety wykonały do tej pory 1458 badań, z czego 690 w samym II kwartale. „Emitent pragnie zaznaczyć, że tempo wprowadzania produktu na rynek polski jest na zadowalającym poziomie zważywszy, iż rodzimy rynek jest traktowany jako możliwość zebrania doświadczenia przed wejściem na rynki zagraniczne" – czytamy w komunikacie spółki. Od II kwartał Braster kieruje swoje działania promocyjno-marketingowe do środowiska lekarzy w celu zwiększenia rozpoznawalności urządzenia, co powinno przełożyć się na większą sprzedaż.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Urząd Komunikacji Elektronicznej pokazał najnowsze dane o przenoszeniu numerów telefonicznych w Polsce. Zobacz, kogo wybierali użytkownicy. I od kogo uciekali.
Przychody czterech największych prywatnych nadawców telewizyjnych w Polsce w 2024 r. urosły o niecałe 5 proc. Ich zarobki skoczyły dużo silniej. Jak radzili sobie główni gracze?
Pojawienie się komercyjnych, łatwo dostępnych i tanich modeli klasy GPT sprawiło, że hasło „sztuczna inteligencja” zaczęto odmieniać przez wszystkie przypadki. W którym miejscu jesteśmy i dokąd idziemy?
Spółka podpisała kontrakt o wartości do 113 mln zł. To dwa razy więcej niż wynosi wartość całej firmy na giełdzie. - Będziemy nadal składać oferty w postępowaniach ogłaszanych przez podmioty z sektora publicznego-mówi Piotr Żukowski z zarządu yarrl.
W minionym roku dostawcy usług dostępu do internetu, telefonii i płatnej telewizji zanotowali wzrost przychodów, ale wolniejszy niż w 2023 r. Mniej wydali na inwestycje, w tym w infrastrukturę – wynika z najnowszego raportu Urzędu Komunikacji Elektronicznej.
Poprawiająca się koniunktura makroekonomiczna i łagodzenie polityki pieniężnej pozwalają zakładać, że rynek M&A ponownie wejdzie w fazę ożywienia. Jednak nie będzie to już hurraoptymistyczna cyfrowa hossa, jaką obserwowaliśmy w minionych latach.