Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
W środę spadł jednak poniżej tego poziomu w reakcji na wyniki za I kwartał roku obrotowego 2017/2018, który zaczął się w kwietniu. Wprawdzie przychody handlowej grupy spadły nieznacznie, ale zysk operacyjny i netto znacząco się obniżyły – przede wszystkim z uwagi na wzrost kosztów sprzedaży. Dlaczego poszły w górę?
Zarząd wskazuje m.in. na rozwój sieci agencyjnej i kanału e-commerce (tzw. koszty pozyskania ruchu) oraz na wyższe nakłady na działania marketingowe. Te ostatnie są konieczne wobec wysokiej aktywności marketingowej konkurentów oraz w obliczu ograniczenia w refundacji działań marketingowych ze strony niektórych dostawców. Dużo miejsca w raporcie zarząd poświęca niewystarczającej ilości limitów przyznawanych na ubezpieczenie wierzytelności. Przyznaje, że nie uzyskał odpowiednich wielkości limitów lub odpowiednio długich terminów płatności u części dostawców, w efekcie czego zrezygnował z niektórych transakcji cechujących się wysokim wolumenem, ale niższą marżą. Podkreśla jednocześnie, że we wszystkich pozostałych segmentach osiągnął w I kwartale 2017/2018 zwyżki przekraczające średnią dynamikę sprzedaży w branży.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Urząd Komunikacji Elektronicznej pokazał najnowsze dane o przenoszeniu numerów telefonicznych w Polsce. Zobacz, kogo wybierali użytkownicy. I od kogo uciekali.
Przychody czterech największych prywatnych nadawców telewizyjnych w Polsce w 2024 r. urosły o niecałe 5 proc. Ich zarobki skoczyły dużo silniej. Jak radzili sobie główni gracze?
Pojawienie się komercyjnych, łatwo dostępnych i tanich modeli klasy GPT sprawiło, że hasło „sztuczna inteligencja” zaczęto odmieniać przez wszystkie przypadki. W którym miejscu jesteśmy i dokąd idziemy?
Spółka podpisała kontrakt o wartości do 113 mln zł. To dwa razy więcej niż wynosi wartość całej firmy na giełdzie. - Będziemy nadal składać oferty w postępowaniach ogłaszanych przez podmioty z sektora publicznego-mówi Piotr Żukowski z zarządu yarrl.
W minionym roku dostawcy usług dostępu do internetu, telefonii i płatnej telewizji zanotowali wzrost przychodów, ale wolniejszy niż w 2023 r. Mniej wydali na inwestycje, w tym w infrastrukturę – wynika z najnowszego raportu Urzędu Komunikacji Elektronicznej.
Poprawiająca się koniunktura makroekonomiczna i łagodzenie polityki pieniężnej pozwalają zakładać, że rynek M&A ponownie wejdzie w fazę ożywienia. Jednak nie będzie to już hurraoptymistyczna cyfrowa hossa, jaką obserwowaliśmy w minionych latach.