Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Andrzej Rogowski, szef Multimedia Polska.
Według naszych informacji UOKiK miał zadeklarować UPC, że przygotuje wstępną propozycję warunku, pod jakim zgodzi się na transakcję do połowy lipca. UPC tego nie komentuje. Skądinąd wiemy, że tak się nie stało.
Być może dlatego, że pod koniec czerwca pracę w urzędzie straciła wiceprezes Bernadeta Kasztelan-Świetlik, odpowiedzialna za fuzje i przejęcia. Została odwołana przez premier Beatę Szydło, a UOKiK szuka następcy. Wprawdzie obowiązki Kasztelan-Świetlik przejął prezes Urzędu Marek Niechciał, ale nie można wykluczyć, że zmiana ma wpływ na tempo postępowania. Ogólna trudność decyzji wynika z tego, że – jak mówił wcześniej Niechciał – UOKiK chce postawić takie warunki, które miałyby realny pozytywny wpływ na konkurencję. Nieformalne propozycje UPC już padały, ale raczej nie trafiły w sedno.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Urząd Komunikacji Elektronicznej pokazał najnowsze dane o przenoszeniu numerów telefonicznych w Polsce. Zobacz, kogo wybierali użytkownicy. I od kogo uciekali.
Przychody czterech największych prywatnych nadawców telewizyjnych w Polsce w 2024 r. urosły o niecałe 5 proc. Ich zarobki skoczyły dużo silniej. Jak radzili sobie główni gracze?
Pojawienie się komercyjnych, łatwo dostępnych i tanich modeli klasy GPT sprawiło, że hasło „sztuczna inteligencja” zaczęto odmieniać przez wszystkie przypadki. W którym miejscu jesteśmy i dokąd idziemy?
Spółka podpisała kontrakt o wartości do 113 mln zł. To dwa razy więcej niż wynosi wartość całej firmy na giełdzie. - Będziemy nadal składać oferty w postępowaniach ogłaszanych przez podmioty z sektora publicznego-mówi Piotr Żukowski z zarządu yarrl.
W minionym roku dostawcy usług dostępu do internetu, telefonii i płatnej telewizji zanotowali wzrost przychodów, ale wolniejszy niż w 2023 r. Mniej wydali na inwestycje, w tym w infrastrukturę – wynika z najnowszego raportu Urzędu Komunikacji Elektronicznej.
Poprawiająca się koniunktura makroekonomiczna i łagodzenie polityki pieniężnej pozwalają zakładać, że rynek M&A ponownie wejdzie w fazę ożywienia. Jednak nie będzie to już hurraoptymistyczna cyfrowa hossa, jaką obserwowaliśmy w minionych latach.