Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Prezes Filip Granek liczy, że zmiana rynku notowań zwiększy zainteresowanie spółką inwestorów instytucjonalnych.
– GPW oznacza dla nas uzyskanie jednolitego paszportu europejskiego, ułatwiającego debiut na zagranicznych giełdach jak i zdobywanie tam kapitału. Open Market to dynamiczny rynek dla małych i średnich podmiotów, obserwowany przez liczących się niemieckich inwestorów, a zarazem nieobjęty restrykcyjnymi regulacjami – komentuje prezes Filip Granek.
– Zmiana rynku notowań umożliwi inwestycję w naszą spółkę podmiotom instytucjonalnym, zarówno krajowym, jak i zagranicznym. Będą one mogły m.in. obejmować nowe akcje, gdybyśmy w przyszłości zdecydowali się na emisję – tłumaczy Maciej Adamczyk, członek zarządu. Niemniej przy okazji przejścia na rynek główny XTPL nie planuje emisji. – Kapitał, który uzyskaliśmy przy okazji wejścia na NewConnect, wystarczy nam na kilka kolejnych kwartałów – twierdzi Adamczyk. Jego zdaniem zmiana rynku notowań nastąpi w I połowie przyszłego roku.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Niespodziewane załamanie na rynku finansowania innowacyjnych firm nad Wisłą – w II kwartale popłynęło do nich o dwie trzecie mniej pieniędzy niż przed rokiem – ustalił „Parkiet”. Eksperci mówią o paraliżu decyzyjnym.
Polska znalazła się na odległym, 17. miejscu w Europie pod względem cyfrowego bezpieczeństwa – wynika z danych, do których dotarł „Parkiet”. A staliśmy się właśnie głównym celem hakerów.
O 5-6 proc. niższa niż rok temu jest sprzedaż biletów do kin w Polsce w I półroczu. Helios prognoz jeszcze nie tnie. Multikino zapowiada trudne decyzje. Szefowie multipleksów widzą problemy, ale i potencjał rodzimych produkcji.
Kolejny kwartał zyski mogły rosnąć szybciej niż przychody. Takie wnioski płyną z prognoz biur maklerskich dla spółki kierowanej przez Liudmilę Climoc. Na prognozy dla Cyfrowego Polsatu trzeba jeszcze zaczekać. Oto, co już wiemy.
Urząd Komunikacji Elektronicznej pokazał najnowsze dane o przenoszeniu numerów telefonicznych w Polsce. Zobacz, kogo wybierali użytkownicy. I od kogo uciekali.
Przychody czterech największych prywatnych nadawców telewizyjnych w Polsce w 2024 r. urosły o niecałe 5 proc. Ich zarobki skoczyły dużo silniej. Jak radzili sobie główni gracze?