Menedżer ma bogate doświadczenie w pomocy w przenoszeniu technologii z etapu badań i rozwoju do wdrożenia przemysłowego. XTPL zajmuje się technologią nanodruku, chce produkować głowice drukujące i nanotusze, z których mają korzystać głównie producenci urządzeń z obszaru zaawansowanej elektroniki.
XTPL komercjalizuje technologię wśród producentów wyświetlaczy i tzw. smart glass (szkło zmieniające przejrzystość w zależności od warunków zewnętrznych).
– Hiroshi Menjo ma silną pozycję na japońskim rynku technologicznym, rozumie potrzeby producentów wyświetlaczy i lokalne reguły biznesowe, wesprze nasze starania w nawiązywaniu relacji w Japonii, Korei Południowej czy Chinach. To rynki kluczowe dla realizacji naszej strategii, z uwagi na koncentrację firm przemysłowych, potencjalnie zainteresowanych współpracą z XTPL – mówi Filip Granek, prezes i współtwórca XTPL.
– Wielokrotnie spotykałem się z przełomowymi rozwiązaniami, których rozwój hamowany był przez rynkowy sceptycyzm. Czas pokazuje, że wraz z nowym przychodzi lepsza jakość i zadowolenie końcowych użytkowników. Taki potencjał, który może zmienić reguły gry np. na rynku produkcji wyświetlaczy, widzę właśnie w technologii rozwijanej przez XTPL – twierdzi Menjo. – Mam świadomość wyzwań, jakim spółka musi stawić czoła. Dlatego, wykorzystując moje doświadczenie, sieć kontaktów i rozumienie trendów technologicznych, zamierzam wesprzeć XTPL w drodze do zbudowania pozycji globalnego gracza oferującego unikalne rozwiązanie – dodaje.
Jak podkreśla Granek, firma od początku stawia na ekspansję zagraniczną, dlatego do zarządu amerykańskiej spółki pozyskuje międzynarodowych specjalistów. Członkami zarządu są już Amir Nayyerhabibi i Harold Hughes – w przeszłości wiceprezesi Intela.