Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Krakowska spółka nie podawała informacji, które mogłyby uzasadniać tę zwyżkę. Opublikowała tylko terminy raportów okresowych. Najbliższy, za IV kwartał 2019 r., trafi na rynek 28 lutego.
We wtorek na wartości zyskiwały też akcje Asseco Poland, które po południu wyceniane były na niemal 65 zł – tyle samo, ile za walory płacił Cyfrowy Polsat. Zgodnie ze swoim planem skupił ponad 18 mln akcji, czyli niemal 22 proc. kapitału Asseco. Transakcja miała wartość prawie 1,2 mld zł. Teraz na rynek trafiają komunikaty, z których można wnioskować, kto był stroną sprzedającą. Tak jak zakładali analitycy, w tej grupie są OFE. PZU Złota Jesień sprzedał wszystkie posiadane akcje Asseco, a miał ich niemal 4,6 mln. Stanowiły ponad 5,5 proc. kapitału informatycznej spółki. Z kolei we wtorek na rynek trafiła informacja dotycząca transakcji zrealizowanej przez Aviva OFE: zmniejszyło ono udział w Asseco do 10 proc. (ma teraz 8,3 mln akcji) z wcześniejszych prawie 14,6 proc. (ponad 12,1 mln sztuk).
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Niespodziewane załamanie na rynku finansowania innowacyjnych firm nad Wisłą – w II kwartale popłynęło do nich o dwie trzecie mniej pieniędzy niż przed rokiem – ustalił „Parkiet”. Eksperci mówią o paraliżu decyzyjnym.
Polska znalazła się na odległym, 17. miejscu w Europie pod względem cyfrowego bezpieczeństwa – wynika z danych, do których dotarł „Parkiet”. A staliśmy się właśnie głównym celem hakerów.
O 5-6 proc. niższa niż rok temu jest sprzedaż biletów do kin w Polsce w I półroczu. Helios prognoz jeszcze nie tnie. Multikino zapowiada trudne decyzje. Szefowie multipleksów widzą problemy, ale i potencjał rodzimych produkcji.
Kolejny kwartał zyski mogły rosnąć szybciej niż przychody. Takie wnioski płyną z prognoz biur maklerskich dla spółki kierowanej przez Liudmilę Climoc. Na prognozy dla Cyfrowego Polsatu trzeba jeszcze zaczekać. Oto, co już wiemy.
Urząd Komunikacji Elektronicznej pokazał najnowsze dane o przenoszeniu numerów telefonicznych w Polsce. Zobacz, kogo wybierali użytkownicy. I od kogo uciekali.
Przychody czterech największych prywatnych nadawców telewizyjnych w Polsce w 2024 r. urosły o niecałe 5 proc. Ich zarobki skoczyły dużo silniej. Jak radzili sobie główni gracze?