Reklama

UKE nie planuje zmian w scenariuszu

Nie milknie dyskusja o tym, jak w Polsce powinny być budowane sieci komórkowe w nowej technologii 5G.
UKE nie planuje zmian w scenariuszu

Foto: Adobestock

W ubiegłym tygodniu Związek Cyfrowy Polska zorganizował dla jednego ze swoich członków – polskiej firmy IS-Wirreless – wideokonferencję oraz panel dyskusyjny, podczas którego Sławomir Pietrzyk, szef tej niewielkiej spółki, przekonywał widzów do modelu Open RAN, który jego zdaniem zapewni większą konkurencję dostawców infrastruktury i oprogramowania i pozwoli obniżyć koszty budowy sieci 5G. Wtórował mu Wiesław Paluszyński, prezes Polskiego Towarzystwa Informatycznego. W toku dyskusji padła m.in. sugestia, że przygotowywana przez Urząd Komunikacji Elektronicznej aukcja częstotliwości dla sieci 5G nie powinna zawężać grona uczestników do czterech operatorów infrastrukturalnych (Cyfrowy Polsat, Orange Polska, T-Mobile Polska, Play).

Teraz kwartalna e‑prenumerata z rabatem 34%!

Obserwuj świat finansów i bądź gotowy na codzienne decyzje biznesowe.

Subskrybuj i zyskaj dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie w "Parkiecie".

Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama