Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 03.01.2022 05:20 Publikacja: 03.01.2022 05:20
Foto: GG Parkiet
Julien Ducarroz prezes Orange Polska Orange Polska jest następcą prawnym Telekomunikacji Polskiej, niegdyś państwowego przedsiębiorstwa
Foto: materiały prasowe
Andrzej Abramczuk, prezes Netii Netia zadebiutowała na giełdzie w Warszawie w lipcu 2000 roku. Najpierw jej instrumenty finansowe notowane były w Nowym Jorku, na tamtejszym rynku Nasdaq. Z końcem 2021 r. opuści parkiet, po tym jak została wykupiona od giełdowych inwestorów przez Cyfrowy Polsat.
Foto: materiały prasowe
Dominik Libicki b. prezes Cyfrowego Polsatu Dominik Libicki szefował Cyfrowemu Polsatowi, gdy grupa, jako przede wszystkim operator satelitarnej platformy telewizyjnej w maju 2008 roku, zadebiutowała na warszawskim parkiecie. Od tamtej pory istotnie się rozrosła. Czy długo będzie grupą publiczną, może pokazać 2022 r.
Foto: Fotorzepa/Jerzy Dudek
Andrzej Rogowski b. prezes Multimedia Polska Multimedia Polska z Gdyni były największą telewizją kablową notowaną na GPW. Jej akcje zadebiutowały na parkiecie w listopadzie 2006 r., a opuściły notowania w 2011 r. W 2014 r. grupa próbowała wrócić na giełdę z wyższą wyceną, ale bez powodzenia.
Foto: Fotorzepa/Magda Starowieyska
Jorgen Bang-Jensen b. prezes P4 (Play) Najmłodszy operator komórkowy w Polsce – P4 – zadebiutował na GPW w lipcu 2017 r., a opuścił parkiet w kwietniu 2021 r. Debiut nie był udany dla uczestników publicznej oferty. Jednak jeśli wytrzymali, mogli odrobić straty dzięki dywidendzie i przejęciu Playa przez francuski Iliad.
Foto: Fotorzepa/Robert Gardziński
Foto: GG Parkiet
Foto: GG Parkiet
Foto: GG Parkiet
Foto: GG Parkiet
Foto: GG Parkiet
2021 rok przyniósł w sektorze telekomunikacyjnym, w tym na warszawskiej giełdzie, spore zmiany. Najpierw, w kwietniu, po niecałych czterech latach od debiutu notowania opuściły akcje Play Communications pośrednio właściciela P4, operatora sieci komórkowej Play (nadal są obligacje P4 na Catalyst). 31 grudnia z giełdowego parkietu po 21 latach notowań oficjalnie zeszła Netia. Na razie jeśli nie liczyć mniejszych firm z NewConnect, inwestorzy zainteresowani branżą mają do dyspozycji walory dwóch przedstawicieli sektora: Cyfrowego Polsatu i Orange Polska. Można zastanawiać się, które wybrać i z jakiego powodu.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Informatyczna grupa wypracowała w I kwartale 2025 r. solidne wyniki. Jakie będą kolejne miesiące?
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Początek roku na rynku rodzimych spółek technologicznych zaczął się słabo – przez pierwsze trzy miesiące zrealizowano jedynie 35 transakcji wysokiego ryzyka. Branży doskwiera deficyt zagranicznych inwestorów.
Polska spółka podpisała kontrakt z firmą Aplikacje Krytyczne. Będzie świadczyć usługi dla systemu e-Urząd Skarbowy. Wartość umowy może sięgnąć 44,6 mln zł. To niemal tyle samo, ile wynosi kapitalizacja firmy na giełdzie.
Pierwszy kwartał 2025 roku minął giełdowym telekomom bez fajerwerków. Rok temu miały nadzwyczajne zyski, których w tym roku nie dało się powtórzyć. Kolejne kwartały będą wyglądać lepiej. Nie tylko dlatego, że Orange Polska właśnie sprzedał spółkę handlującą energią.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Polska firma podpisała warunkową umowę nabycia Data Desk, spółki działającej w Ameryce Północnej i Południowej. Rynek transakcję ocenił pozytywnie. Kurs rośnie o prawie 7 proc.
Informatyczna spółka miała udany zeszły rok. Zwiększyła przychody i zyski. Jaki będzie 2025 rok?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas