Budka: W przyszłym tygodniu możliwy wybór członków zarządu Orlenu

Postępowanie kwalifikacyjne dotyczące wyboru członków zarządu Orlenu trwa. Wszystko wskazuje na to, że do rozstrzygnięć może dojść w przyszłym tygodniu - poinformował minister aktywów państwowych Borys Budka.

Publikacja: 04.04.2024 21:27

Borys Budka, minister aktywów państwowych

Borys Budka, minister aktywów państwowych

Foto: Bartłomiej Sawicki

"Trwa postępowanie konkursowe. (...) Rada nadzorcza kończy postępowanie, zgłosiło się ponad 200 osób. (...) Wybór będzie po przesłuchaniu wszystkich. (...) Myślę, że w przyszłym tygodniu. Nie rozmawiałem jeszcze z przewodniczącym rady panem Popiołkiem, czy będą podejmować tę decyzję, ale wszystko wskazuje na to, że powinni być gotowi w przyszłym tygodniu" - powiedział Budka w TVN24.

Na początku marca Orlen informował, że w postępowaniu kwalifikacyjnym dotyczącym wyboru 9 członków zarządu Orlenu wpłynęło 260 zgłoszeń kandydatów i kandydatek. Jak wtedy podawano, w tygodniu następującym po 18 marca rada nadzorcza zamierzała dokonać wyboru członków zarządu Orlenu.

Czytaj więcej

Orlen nadal dużo zarabia na przerobie ropy

W połowie lutego rada nadzorcza Orlenu ogłosiła postępowania kwalifikacyjne na stanowiska prezesa, dwóch wiceprezesów oraz sześciu członków zarządu.

6 lutego Witold Literacki, powołany przez Ministra Aktywów Państwowych do zarządu Orlenu, został powołany przez radę nadzorczą na funkcję pełniącego obowiązki prezesa spółki.

Czytaj więcej

Kolejka chętnych do zarządu Orlenu
Surowce i paliwa
Bogdanka mówi o braku równych szans na rynku węgla
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Surowce i paliwa
Prezes KGHM: Unia Europejska jest i będzie dla KGHM kluczowym rynkiem
Surowce i paliwa
JSW widzi zagrożenia finansowe, ale chce je minimalizować
Surowce i paliwa
Nowa instalacja Orlenu na Litwie powstaje w bólach
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku
Surowce i paliwa
KGHM o wydobyciu soli w okolicach Pucka zdecyduje w przyszłym roku
Surowce i paliwa
Rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o zapasach gazu