Australijska spółka analizuje uzyskane dokumenty i pracuje nad ich aktualizacją w związku z wykonaniem kolejnego odwiertu badawczego. Przekonuje też, że poczyniła znaczące postępy w rozmowach z China Coal na temat pozyskania finansowania przez chińskie banki.

Prairie czeka na decyzję środowiskową, która jest ostatnim formalnym dokumentem potrzebnym do złożenia wniosku o koncesję wydobywczą dla kopalni Jan Karski. Ocenę oddziaływania projektu na środowisko spółka złożyła do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Lublinie w październiku 2017 r. W listopadzie uzupełniła ją o dodatkowe dokumenty.

Równolegle Prairie pracuje nad projektem budowy kopalni Dębieńsko na Śląsku. W ramach tego przedsięwzięcia w ostatnim kwartale przeprowadziła roboty rozbiórkowe i wykonała 28 wierceń związanych z lokalizacją infrastruktury powierzchniowej. Teraz przygotowuje się do programu wierceń podszybowych, których celem jest aktualizacja i oszacowanie zasobów węgla według międzynarodowych standardów. Spółka prowadzi już rozmowy dotyczące przyszłych kontraktów na sprzedaż węgla z producentami stali i koksu.

– W Dębieńsku przygotowujemy budowę kopalni, która przy zmniejszającej się podaży węgla koksującego w Europie zapewni dostawy tego surowca producentom stali w regionie. Z zadowoleniem przyjmujemy wiadomość, że polski rząd oficjalnie uwzględnił ponowne uruchomienie kopalni węgla koksującego w „Programie dla Śląska" – podkreśla Ben Stoikovich, prezes Prairie.

Notowania akcji na stronie: www.parkiet.com/spolka/prairie_mining