Tym samym rozpoczęła negocjacje dotyczące ustalenia warunków inwestycji kapitałowej w spółce wraz z uruchomieniem dla niej finansowania obrotowego. Zarząd zapowiada, że będzie dążył do zawarcia jak najszybszego porozumienia. Jednocześnie Onico rozpoczęło proces udostępniania informacji i dokumentów niezbędnych potencjalnemu inwestorowi do przeprowadzenia badania due diligence. O wynikach toczących się rozmów spółka ma informować w komunikatach giełdowych.
Rozpoczęcie negocjacji z inwestorem branżowym to następstwo braku pozytywnych rezultatów przedłużających się rozmów z instytucjami finansującymi Onico. Chodzi o umowy zawarte z trzema bankami, które niedawno poinformowały o wstrzymaniu finansowania spółki. I tak mBank wstrzymał uruchomienie kredytu w rachunku bieżącym, uzasadniając to pogorszeniem się sytuacji ekonomiczno-finansowej Onico, w szczególności niespełnieniem wskaźników określonych w umowie. Bank zwrócił też uwagę na stan majątkowy firmy, który może zagrażać terminowej spłacie zobowiązań.
O wstrzymaniu dalszego kredytowania zdecydował również bank BNP Suisse, a ING Bank Śląski wstrzymał przekazywanie środków z rachunków cesyjnych. Onico zaznacza, że brak pozytywnych rezultatów rozmów z bankami nie oznacza ich zakończenia. Według spółki negocjacje te będą kontynuowane.
Podane informacje tylko częściowo wyhamowały spadek kursu akcji Onico na NewConnect. W poniedziałek do południa większość transakcji zawarto po 17,6 zł, czyli po cenach nieco niższych niż podczas piątkowego zamknięcia notowań. Tymczasem jeszcze w marcu walorami firmy handlowano po ponad 85 zł. Co więcej, ceny, po jakich zawierano transakcje na ostatnich sesjach, są najniższe od ponad sześciu lat. TRF