Reklama

Mondi znikło z giełdy, szkoda takich firm...

Stabilny rozwój, systematycznie wypłacane dywidendy i mocna pozycja rynkowa charakteryzowały Mondi Świecie. Niestety, dla inwestorów i rynku kapitałowego od ubiegłego tygodnia firmy nie ma już na warszawskim parkiecie
Maciej Kunda jest prezesem, dyrektorem generalnym Mondi Świecie od 1 listopada 2004 roku fot. A. Węg

Maciej Kunda jest prezesem, dyrektorem generalnym Mondi Świecie od 1 listopada 2004 roku fot. A. Węglewska

Foto: Archiwum

Kolejna duża spółka opuściła właśnie warszawski parkiet. Od wtorku z giełdowych tabel zniknęła jedna z najstarszych firm notowanych na polskim rynku Mondi Świecie obecna na Giełdzie Papierów Wartościowych od kwietnia 1997 roku. Przyczyną wycofania z publicznego obrotu było wezwanie ogłoszone przez dotychczasowego właściciela Mondi International na 100 proc. akcji spółki.

W wyniku decyzji Mondi International kapitalizacja warszawskiej giełdy zmniejszyła się o ponad 3,5 mld PLN. Cena w wezwaniu podniesiona z 69 PLN do 72 PLN była o ponad 250 proc. wyższa niż ta, po której akcje sprzedawano w trakcie prywatyzacji.

Pozostało jeszcze 94% artykułu

Teraz kwartalna e‑prenumerata z rabatem 34%!

Obserwuj świat finansów i bądź gotowy na codzienne decyzje biznesowe.

Subskrybuj i zyskaj dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie w "Parkiecie".

Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama