I myślę tutaj zarówno o lokalnych podmiotach gospodarczych, jak również zagranicznych instytucjach finansowych. Krótkoterminowy przedział wahań określony przez kurs EUR/PLN jest pomiędzy 4,13 a 4,17.
W poniedziałek złoty otworzył się mocniejszy wobec euro, dzięki pozytywnym wiadomościom płynącym z Dubaju, około poziomu 4,1350, jednak nie był się w stanie utrzymać na tej wysokości. Na koniec dnia EUR/PLN kwotowany był znów znacznie wyżej - na 4,1610. Na razie więc oznak mocy złotego nie widać, mimo że zagraniczni inwestorzy coraz chętniej kupują obligacje z krótkiego końca polskiej krzywej rentowności.
Moim zdaniem potencjał do osłabienia złotego z obecnych poziomów jest jednak ograniczony. Oczywiście bardzo dużo zależało będzie od dalszego kierunku ruchu kursu EUR/USD. Moim zdaniem poziom 1,46 będzie istotnym wsparciem dla EUR/USD w najbliższym czasie. Spadek poniżej 1,4600 będzie natomiast istotnym sygnałem zmiany trendu na rynku eurodolara, każącym również weryfikować scenariusze rozwoju wydarzeń dla złotego.
[link=http://www.parkiet.com/temat/36.html][obrazek=/materialy/stopka_artykuły/waluty_komentarze.jpg][/link][link=http://www.parkiet.com/temat/79.html][obrazek=/materialy/stopka_artykuły/waluty_notowania.jpg][/link][link=http://www.parkiet.com/forum/viewforum.php?f=6&sid=d11ee4d5cde6d5d9d08e767600a6d338][obrazek=/materialy/stopka_artykuły/waluty_forum.jpg][/link]