U źródeł przeceny złotego leżał wzrost niechęci do ryzyka. Inwestorzy w dalszym ciągu niepokoją się problemami Grecji.

Opór opozycji i związków zawodowych wobec zaproponowanych przez premiera dzień wcześniej reform, każe wątpić w możliwość ich wdrożenia. To zaś będzie oznaczać, że grecki problem będzie narastał. Humorów nie mogły też poprawić doniesienia z Austrii o problemach Oesterreichische Volksbanken, czwartego co do wielkości banku w tym kraju. Do kupna walut krajów zaliczanych do rynków wschodzących nie zachęcało również obniżenie przez Standard & Poor’s ratingu dla Meksyku.

Bez wpływu na notowania polskiej waluty, ale również i na rynek długu, pozostały dane o listopadowej inflacji w Polsce. Dziś w podobny sposób powinny zostać zignorowane dane o wynagrodzeniach i zatrudnieniu. Dopiero czwartkowe dane o produkcji przemysłowej mogą wywołać więcej emocji.

Dziś złoty w dalszym ciągu będzie pozostawał pod wpływem nastrojów na globalnych rynkach, bezpośrednio reagując na notowania EUR/USD.

[link=http://www.parkiet.com/temat/36.html][obrazek=/materialy/stopka_artykuły/waluty_komentarze.jpg][/link][link=http://www.parkiet.com/temat/79.html][obrazek=/materialy/stopka_artykuły/waluty_notowania.jpg][/link][link=http://www.parkiet.com/forum/viewforum.php?f=6&sid=d11ee4d5cde6d5d9d08e767600a6d338][obrazek=/materialy/stopka_artykuły/waluty_forum.jpg][/link]