Kluczowe informacje z rynków:
Chiny: Ludowy Bank Chin ustalił średni kurs juana na poziomie 6,4754 wobec 6,4663 wczoraj. Indeks PMI dla usług wzrósł do 52,2 pkt. wobec 51,2 pkt. wcześniej, zbiorczy indeks Composite wyniósł 51,3 pkt. wobec 49,4 pkt. wcześniej (to najwyższy poziom od 11 miesięcy). Uwagę zwraca jednak słabość subindeksu zatrudnienia. Agencja Fitch przyznała, że ryzyko twardego lądowania gospodarki nie jest duże, ale wyraziła sceptycyzm, że uda się uniknąć dalszego spowolnienia. Były doradca PBOC (Yu) wezwał władze do wdrożenia kolejnego programu inwestycji w infrastrukturę, a także koordynacji polityki fiskalnej i monetarnej w celu wsparcia wzrostu gospodarczego.
Japonia: Premier Shinzo Abe powiedział w wywiadzie dla Wall Street Journal, że państwa powinny unikać działań zmierzających do dewaluacji własnych walut, oraz skrytykował tzw. uznaniowe interwencje. Rynek odebrał to jako sygnał, że japońskie władze są tak naprawdę dalekie od podjęcia realnych działań na rynku jena.
Eurostrefa: Produkcja przemysłowa w Niemczech spadła o 0,5 proc. m/m w lutym po wzroście o 2,3 proc. m/m w styczniu (rewizja z 3,3 proc. m/m). Szacunki mówiły jednak o spadku o 1,8 proc. m/m. Niemiecka kanclerz Angela Merkel po spotkaniu z szefową MFW stwierdziła, że darowanie Grecji części długów nie jest możliwe, wyraziła też nadzieję, że kwietniowy przegląd działań w ramach programu pomocowego pozwoli na wypłacenie kolejnej transzy pomocy (5 mld EUR jest potrzebne, aby spłacić pożyczki w MFW, a także ECB).
Naszym zdaniem: