Inwestorzy spojrzeli jednak na kolejne publikacje. I tak – deficyt handlowy zmalał w marcu do 40,4 mld USD z 46,96 mld USD po korekcie w lutym, a koszty pracy wzrosły w I kwartale aż o 4,1 proc. k/k wobec 2,7 proc. k/k w poprzednim okresie, przy mniejszym niż zakładano spadku wydajności (bo o 1,0 proc. k/k). To sprawia, że warto będzie obserwować piątkowe dane Departamentu Pracy pod kątem wzrostu stawki godzinowej. Z kolei odczyt ISM dla usług nie powielił sytuacji z poniedziałku (słabość w przemyśle) i poszedł w kwietniu w górę do 55,7 pkt. z 54,5 pkt. w marcu. Na uwagę zasługuje wzrost subindeksu cen płaconych do 53,4 pkt. z 49,1 pkt. (podobnie jak dla przemysłu), ale i też zaskakująco dobrze prezentuje się subindeks nowych zamówień (skok do 59,9 pkt. z 56,7 pkt.), czy też zatrudnienia (zwyżka do 53 pkt. z 50,3 pkt.). Dzisiaj poznaliśmy też dane nt. zamówień dla fabryk, które w marcu wzrosły o 1,1 proc. m/m wobec spadku o 1,9 proc. m/m w lutym.
Reasumując, rynek nie dostał pretekstów do kontynuacji słabości dolara. Zapoczątkowane wczoraj mocne odbicie może być kontynuowane i co ciekawe koszyk BOSSA USD ma szanse jeszcze w tym tygodniu przetestować kluczowy poziom oporu przy 79 pkt.
Wykres tygodniowy BOSSA USD
W przypadku EUR/USD dobrze widać, że rejon oporu wokół 1,1535 zdał dzisiaj egzamin. Teraz kluczowe będzie zachowanie w strefie 1,1430-65, która stanowi mocne wsparcie. Wychodząc bardziej do przodu istotniejsze będzie jednak to, czy uda się w kolejnych dniach wyjść ponad poziom 1,1535. Im mniejsze będzie prawdopodobieństwo takiego scenariusza, tym większe będą szanse na rozwinięcie się wyraźniejszej struktury spadkowej w kolejnych tygodniach.
Wykres dzienny EUR/USD