Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 01.05.2025 04:24 Publikacja: 05.03.2025 06:00
Foto: materiały prasowe
Medicalgorithmics pochwalił się umową dystrybucyjną z tureckim Ege Aritmi, która umożliwi dystrybucję i sprzedaż produktów spółki na tym rynku. Zarząd spodziewa się, że umowa przyniesie polskiej firmie ok. 1,5 mln zł przychodów rocznie.
W ocenie Medicalgorithmics Turcja to rynek o dużym potencjale, który ostatnio odnotował znaczący wzrost w zakresie wdrażania zaawansowanych urządzeń medycznych, szczególnie w dziedzinie obrazowania i diagnostyki. Jednocześnie zauważa, że największy udział w rynku tureckim ma segment urządzeń kardiologicznych, którego wartość aktualnie szacowana jest na ok. 889,16 mln USD z perspektywą wzrostu w tempie ponad 5 proc. rocznie do 2029 roku. – Realizujemy naszą strategię rozwoju i prowadzimy ekspansję globalną. Nasze produkty będą już dostępne na 23 rynkach, od USA i Kanady, poprzez kraje Europy, Bliski Wschód, Australię, aż po kraje Azji Południowo-Wschodniej. Poza podpisaną umową z partnerem w Turcji w ostatnim czasie podpisaliśmy umowy m.in. z partnerami w Armenii, Gruzji i Szwecji oraz poszerzyliśmy umowę z naszym partnerem w Zjednoczonych Emiratach Arabskich o rynki Kuwejtu i Bahrajnu – wyjaśnia Jarosław Jerzakowski, członek zarządu Medicalgorithmics ds. operacji i sprzedaży. Jednocześnie dodaje, że spółka aktywnie poszukuje kolejnych partnerów i planuje zwiększać swoją obecność na dotychczasowych rynkach oraz celuje w nowe kierunki ekspansji.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Miniony rok przyniósł wyraźną poprawę wyników finansowych w producenta leków, w czym duża zasługa bardzo udanego drugiego półrocza.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Najnowsze rekomendacje wskazują na mocne niedowartościowanie walorów biotechnologicznej spółki. Średnia cena docelowa implikuje niemal 80-proc. potencjał wzrostowy. Jego materializacja w dużej mierze zależy od wyników badań.
Kolejne pozytywne informacje napływające ze spółki w piątek przed południem wyniosły w górę kurs o ponad 7 proc.
Mabion zdecydował o aktualizacji dotychczasowej strategii na lata 2023-2027 poprzez przyjęcie nowej strategii z perspektywą do 2030 roku.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Przychody medycznej grupy rosną szybciej niż koszty. Akcjonariusze mogą liczyć na dywidendę.
Spółka podała szacunkowe wyniki za 2024 r., a zarząd zarekomendował wypłatę prawie 112 mln zł dywidendy. Jaki będzie 2025 rok?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas