Inwestycja powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie istniejących zakładów produkcyjnych spółki. Według założeń spółki zostanie sfinansowana ze środków własnych Mercator Medical (Thailand) z opcją zrefinansowania w przyszłości jej części kredytem.
W wyniku spalania biomasy spółka Mercatora w Tajlandii pozyskiwać będzie energię cieplną do procesu produkcji rękawic oraz energię elektryczną. Zgodnie z założeniami, elektrociepłownia na biomasę wraz z posiadanymi już instalacjami fotowoltaicznymi zapewnią pokrycie pełnego zapotrzebowania na energię elektryczną przez zakłady produkcyjne oraz budynek biurowy spółki. Korzystanie z zewnętrznych dostawców energii elektrycznej zostanie zmarginalizowane i ograniczone do przypadków ewentualnych awarii elektrociepłowni lub/i farmy fotowoltaicznej. Z szacunków Mercatora wynika, że po uruchomieniu instalacji kogeneracyjnej i spalaniu niewiele większej ilości biomasy niż obecnie, wydatki na zakup zewnętrznej energii elektrycznej w Tajlandii zostaną ograniczone o około 95 proc.
Obecnie Mercator posiada trzy własne zakłady produkcyjne w Tajlandii, w których wytwarzane są rękawice diagnostyczne i ochronne wykonane z gumy nitrylowej dla branży medycznej, przemysłowej, spożywczej oraz motoryzacyjnej, w tym rękawice do procedur o podwyższonym ryzyku wystąpienia zakażenia.