Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 01.05.2025 13:15 Publikacja: 18.06.2024 06:00
Grzegorz Stefański, prezes i współzałożyciel Urteste.
Foto: Fot. mpr
Priorytetem dla zarządu Urteste, spółki pracującej nad testami do wczesnej diagnostyki, jest najbardziej zaawansowany projekt Panuri (test wykrywający raka trzustki). Spółka przygotowuje się do rozpoczęcia badań klinicznych, co będzie stanowić istotny krok naprzód w rozwoju tego projektu.
– W lipcu odbędziemy drugie spotkanie z FDA (amerykańską Agencją ds. Żywności i Leków) w ramach procedury presubmission request. Celem spotkania jest potwierdzenie przez amerykańskiego regulatora poprawności zaproponowanej przez nas ścieżki badań klinicznych. Chcemy mieć pewność, że przeprowadzenie badań klinicznych uzgodnionych z amerykańskim regulatorem pozwoli nam na sprawną rejestrację naszych testów jako wyrobów medycznych w USA – wyjaśnia Grzegorz Stefański, prezes Urteste. – To znacząco wpłynie na wartość Panuri, ale również całej naszej technologii. Naszym celem jest podpisanie umowy z firmą CRO (firma przeprowadzająca badania na zlecenie) oraz rozpoczęcie badań klinicznych w III kwartale tego roku – dodaje.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Miniony rok przyniósł wyraźną poprawę wyników finansowych w producenta leków, w czym duża zasługa bardzo udanego drugiego półrocza.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Najnowsze rekomendacje wskazują na mocne niedowartościowanie walorów biotechnologicznej spółki. Średnia cena docelowa implikuje niemal 80-proc. potencjał wzrostowy. Jego materializacja w dużej mierze zależy od wyników badań.
Kolejne pozytywne informacje napływające ze spółki w piątek przed południem wyniosły w górę kurs o ponad 7 proc.
Mabion zdecydował o aktualizacji dotychczasowej strategii na lata 2023-2027 poprzez przyjęcie nowej strategii z perspektywą do 2030 roku.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Przychody medycznej grupy rosną szybciej niż koszty. Akcjonariusze mogą liczyć na dywidendę.
Spółka podała szacunkowe wyniki za 2024 r., a zarząd zarekomendował wypłatę prawie 112 mln zł dywidendy. Jaki będzie 2025 rok?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas