Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Podczas czwartkowej sesji akcje notowanego na rynku NewConnect SDS Optic, opracowującego platformę technologiczną do szybkiej diagnostyki nowotworów, zwyżkowały nawet o ponad 9 proc. przy podwyższonych obrotach. Do zakupów skłoniły inwestorów pozytywne informacje ze spółki o osiągnięciu kamienia milowego w rozwoju technologii produkcji mikrosond inPROBE. Spółka uzyskała pełną niezależność produkcyjną w zakresie produkcji kompletnych biosensorów światłowodowych przy osiągnięciu oczekiwanych parametrów technologicznych. Zgodność dokumentacji procesowej, technologicznej i wytwórczej z wyprodukowaną przez SDS Optic próbą 300 mikrosond światłowodowych została potwierdzona przez ośrodek Orange Polska, specjalizujący się w optoelektronice (technologiach światłowodowych). – Parametry jakościowe produkowanych przez nas optycznych części biosensorów, a także potwierdzona powtarzalność produkcji stanowią o ponadprzeciętnej wartości dla spółki, zarówno w zakresie przyszłych aplikacji platformy technologicznej inPROBE, jak i potencjalnych zgłoszeń patentowych. Stanowi to początek przejścia spółki z poziomu podmiotu badawczo-rozwojowego do podmiotu przystępującego do procesu komercjalizacji swoich rozwiązań technologicznych – wyjaśnia Marcin Staniszewski, prezes SDS Optic. W ocenie zarządu zrealizowany kamień milowy to potwierdzenie, że proces produkcyjny jest możliwy do skalowania w nieograniczonym zakresie.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
W trakcie poniedziałkowej sesji inwestorzy rzucili się do wyprzedaży akcji Synektika, kurs spychając w dół kurs nawet o blisko 18 proc.
Zdaniem analityków Noble Securities wyceny krajowych firm biotechnologicznych są bardzo atrakcyjne, a ich akcje stanowią ciekawą opcję inwestycyjną do zdywersyfikowanego portfela inwestycyjnego.
Zarząd Pure Biologics złożył wniosek o ogłoszenie upadłości spółki w związku z utratą płynności finansowej. Ostatnią szansą na przetrwanie ma być emisja akcji.
Liczymy, że sytuacja w sektorze biotechnologicznym będzie się poprawiać, ale działamy w trybie zdecydowanie zwiększonej ostrożności. Pilnujemy budżetu, szukamy przychodów i innych nierozwadniających źródeł finansowania – mówi Paweł Przewięźlikowski, prezes Ryvu Therapeutics.
Giełdowa spółka zainaugurowała formalną procedurę, związaną z dopuszczeniem jej produktu do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych.
Biotechnologiczna spółka kontynuuje prace nad kluczowymi projektami. Ma zapewnione finansowanie przynajmniej do połowy 2026 r.