Podczas wtorkowej sesji za akcje biotechnologicznej firmy płacono ok. 172 zł.
Autorzy rekomendacji podkreślają, że Scope Fluidics stał się wzorem do naśladowania wśród polskich start-upów z branży medtech po sprzedaży PCR|ONE do Bio-Rad w 2022 roku. - Transakcja ta nie tylko potwierdziła możliwości technologiczne spółki, ale także umieściła Scope Fluidics na mapie uznanych twórców systemów diagnostycznych. Scope z pewnością wykorzysta to w przyszłych transakcjach, w tym sprzedaży projektu BacterOMIC planowanej w ciągu najbliższych kilku kwartałów - uważają. Równocześnie podkreślają, że zbycie BacterOMIC jest najważniejszym potencjalnym katalizatorem dla ceny akcji Scope Fluidics. - Uważamy, że okno partneringowe otworzy się w połowie 2024 r. po certyfikacji CE dla nowych paneli; jednak zakładamy podpisanie umowy w 2025 roku - wskazują.
Czytaj więcej
Około 35 mln zł mogą zainkasować udziałowcy biotechnologicznej spółki w ramach ABB.
Zdaniem Ipoemy Scope Fluidics powinien generować przychody z partneringów PCR|ONE i BacterOMIC w latach 2024-2027, a jednocześnie powinien mieć kilka nowych projektów w fazie rozwoju, co pozwoli mu na regularne transakcje wyjścia pod koniec dekady.
Wśród atutów spółki analitycy wymieniają też unikalną w polskiej branży biotech i medtech politykę dywidendową, przewidującą wypłatę co najmniej 50 proc. przychodów z partneringu / kamieni milowych w formie dywidendy.