Tak zareagował rynek na informację o podpisaniu umowy z jednym z amerykańskich niezależnych ośrodków diagnostyki i testów medycznych (IDTF) na dostarczenie oprogramowania i algorytmiki diagnostyki kardiologicznej.

Jak podaje spółka jej technologia, w tym algorytmy sztucznej inteligencji, zostaną zintegrowane z systemami nowego klienta. Po pomyślnym zakończeniu procesu integracji z systemem kontrahenta, obie strony ustalą docelowy zakres współpracy i wolumen badań, który będzie obsługiwany przez rozwiązania Medicalgorithmics. - Nowa strategia rozwoju Medicalgorithmics przynosi efekty. W krótkim czasie podpisaliśmy kolejną umowę z amerykańskim IDTF. Stworzona przez nas technologia, wykorzystująca sztuczną inteligencję, pozwala zautomatyzować i przyśpieszyć proces interpretacji danych o pracy serca pacjentów. Jest to bardzo cenione przez placówki medyczne w USA, co sprawia, że nasze rozwiązanie ma duży potencjał sprzedażowy - komentuje James Landis, dyrektor ds. sprzedaży i rozwoju biznesu na Amerykę Północną Medicalgorithmics.

To już drugi kontrakt z podmiotem tego typu w USA od czasu przyjęcia w czerwcu br. nowej strategii, która zakłada m. in. świadczenie usług dla nowych klientów na rynku amerykańskim bez udziału pośredników. Do lutego 2023 r. rolę pośrednika, który miał wyłączność w USA, pełniła firma Medi-Lynx. Z kolei w lipcu Medicalgorithmics poinformował o podpisaniu listu intencyjnego z firmą Cardiologix, która ubiega się o zgodę na prowadzenie działalności o profilu IDTF w USA. List intencyjny przewiduje dostawę systemu PocketECG IV do wykrywania arytmii serca wraz z autorskim system sztucznej inteligencji, opracowanym przez polską firmę technologiczną.