Przedmiotem umowy jest kompleksowe zabezpieczenie łańcucha dostaw, obejmujące świadczenie usług w zakresie zarządzania, zakupu, przechowywania, dostaw, etykietowania, zwolnień jakościowych, monitorowania statusu, zwrotów, a także utylizacji leku wenetoklaks w badaniu klinicznym RIVER-81. Jego celem jest ocena bezpieczeństwa i skuteczności RVU120 w terapii skojarzonej z wenetoklaksem w leczeniu pacjentów z nawrotową/oporną na leczenie formą ostrej białaczki szpikowej, u których nie powiodła się wcześniejsza terapia wenetoklaksem i środkiem hypometylującym. Rozpoczęcie badania planowane jest w drugiej połowie 2023 roku.
- Badanie RIVER-81 będzie miało zasięg globalny i zostanie przeprowadzone w kilkudziesięciu ośrodkach klinicznych na całym świecie. Złożony charakter terapii skojarzonej determinuje dodatkowe, istotne wyzwania logistyczne i operacyjne. Aby skutecznie sprostać tym wyzwaniom, powszechnie stosowaną praktyką rynkową jest współpraca z dostawcami usług, takimi jak CSI. Dzięki zabezpieczeniu sprawdzonego i skutecznego łańcucha dostaw leku wenetoklaks możemy skupić się na przeprowadzeniu, zgodnie z harmonogramem, fazy II badania klinicznego RVU120 w terapii skojarzonej z wenetoklaksem - wyjaśnia Kamil Sitarz, członek zarządu i dyrektor ds. operacyjnych Ryvu Therapeutics. - Modele przedkliniczne wykazały silną synergię RVU120 z wenetoklaksem, dostarczając solidnych podstaw, aby sądzić, że ta terapia skojarzona może przynieść znaczące korzyści pacjentom cierpiącym na ostrą białaczkę szpikową - dodaje.
Realizacja badania RIVER-18 będzie współfinansowana przez Agencję Badań Medycznych, w ramach konkursu na rozwój medycyny celowanej lub personalizowanej na bazie terapii kwasami nukleinowymi lub związkami drobnocząsteczkowymi, w którym spółka została wybrana jako jeden z beneficjentów.
W poniedziałek za akcje Ryvu płacono ok. 58,40 zł, co oznacza spadek o ponad 1 proc. względem ceny odniesienia z poprzedniej sesji. Wycena spółki wynosi obecnie ok. 1,35 mld zł.