- Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów procesu book buildingu, w którym deklaracje nabycia wszystkich oferowanych akcji serii H zgłosili zarówno obecni akcjonariusze, w tym nasz największy akcjonariusz, jak i nowi inwestorzy instytucjonalni. Bardzo nas cieszy, że oferta spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony inwestorów, którzy zgłosili popyt kilkukrotnie wyższy od liczby oferowanych akcji. W obecnych warunkach rynkowych uważamy, że emisja jest dużym sukcesem – komentuje Marcin Szumowski, prezes Molecure.

Czytaj więcej

Molecure sięga po kapitał z rynku

- Środki pozyskane z emisji akcji, wraz z gotówką na koncie spółki oraz innymi dostępnymi źródłami finansowania dadzą nam między innymi większy komfort w prowadzeniu negocjacji umów licencyjnych z partnerami branżowymi oraz osiągania dalszych postępów w programach badawczych. Naszym celem jest zawarcie atrakcyjnych finansowo umów partneringowych jeszcze przed 2025 rokiem, które przełożą się na długofalową stabilność finansową Spółki oraz istotny wzrost jej wartości dla akcjonariuszy – dodaje.

Pozyskane środki zostaną przeznaczone na realizację planów strategicznych spółki na lata 2023–2025, obejmujących w szczególności istotny postęp w rozwoju klinicznym dwóch flagowych programów, czyli OATD-01 i OATD-02, a także intensyfikację prac nad portfelem wczesnych programów, w tym przełomową technologią leków małocząsteczkowych modulujących translację mRNA oraz leków celujących w niezbadane dotąd cele białkowe, wspieraną zaawansowanymi metodami uczenia maszynowego i generatywnej sztucznej inteligencji (GenAI). Wydatki inwestycyjne Molecure związane z realizacją strategii od połowy 2023 roku do końca 2025 roku oszacowano na ok. 250 mln zł.