Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 01.05.2025 21:17 Publikacja: 06.07.2023 21:00
Marcin Szumowski, prezes Molecure
Foto: materiały prasowe
Molecure rozpoczęło budowę księgi popytu w związku z ofertą obejmującą maksymalnie 2,276 mln akcji w drodze subskrypcji prywatnej. Proces potrwa do 11 lipca, a ustalenie ceny emisyjnej nastąpi nie później niż 12 lipca. Największy akcjonariusz spółki Black Forest SICAV-SIF, posiadający 29,7 proc. akcji, zadeklarował udział w ofercie.
Pozyskane środki posłużą współfinansowaniu planów strategicznych spółki na lata 2023–2025, obejmujących w szczególności istotny postęp w rozwoju klinicznym dwóch flagowych programów, czyli OATD-01 i OATD-02, a także intensyfikację prac nad portfelem wczesnych programów, w tym przełomową technologią leków małocząsteczkowych modulujących translację mRNA oraz leków celujących w niezbadane dotąd cele białkowe. – Nadrzędnym celem biznesu naszej strategii jest komercjalizacja wytworzonej wartości intelektualnej. W planach zakładamy zawarcie umowy partnerskiej dla co najmniej jednego naszego aktywu klinicznego, a także nawiązanie współpracy komercyjnej dla programów będących aktualnie na wcześniejszym etapie rozwoju – podkreśla Marcin Szumowski, prezes Molecure. –Emisja akcji serii H wraz z innymi źródłami finansowania przyczynią się do wsparcia skutecznej i zgodnej z założonym harmonogramem realizacji postępów w rozwoju programów, a także dodatkowo umocnią naszą pozycję negocjacyjną w rozmowach z partnerami – dodaje.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Miniony rok przyniósł wyraźną poprawę wyników finansowych w producenta leków, w czym duża zasługa bardzo udanego drugiego półrocza.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Najnowsze rekomendacje wskazują na mocne niedowartościowanie walorów biotechnologicznej spółki. Średnia cena docelowa implikuje niemal 80-proc. potencjał wzrostowy. Jego materializacja w dużej mierze zależy od wyników badań.
Kolejne pozytywne informacje napływające ze spółki w piątek przed południem wyniosły w górę kurs o ponad 7 proc.
Mabion zdecydował o aktualizacji dotychczasowej strategii na lata 2023-2027 poprzez przyjęcie nowej strategii z perspektywą do 2030 roku.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Przychody medycznej grupy rosną szybciej niż koszty. Akcjonariusze mogą liczyć na dywidendę.
Spółka podała szacunkowe wyniki za 2024 r., a zarząd zarekomendował wypłatę prawie 112 mln zł dywidendy. Jaki będzie 2025 rok?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas