- Podpisaliśmy list intencyjny z Aidmed z zamiarem potencjalnego wejścia na nowy rynek monitoringu snu, który łączy się z diagnostyką kardiologiczną. Analizujemy nowe kierunki diagnostyczne, które wpisują się w naszą strategiczną wizję globalnego dostawcy innowacyjnych rozwiązań dla sektora ochrony zdrowia. Dzięki współpracy z Aidmed będziemy mogli wzbogacić naszą ofertę o nowe rozwiązania. Warto zwrócić uwagę, że wiele chorób zaburzeń snu ma podłoże kardiologiczne. Aidmed ma gotowe rozwiązanie, które może pomóc w diagnostyce tych zaburzeń – wyjaśnia Jarosław Jerzakowski, ds. handlowych w Medicalgorithmics.
Wejście na nowe, powiązane rynki technologii medycznych i oprogramowania jest częścią nowej strategii BioFund Capital Management, będącego od niedawna nowym inwestorem strategicznym spółki. List intencyjny zakłada zbadanie możliwości sprzedaży rozwiązań Aidmed międzynarodowymi kanałami dystrybucji Medicalgorithmics.
Czytaj więcej
Stworzony przez Medicalgorithmics system sztucznej inteligencji może diagnozować ryzyko groźnego typu arytmii serca częstoskurczu komorowego przed pojawieniem się pierwszych objawów klinicznych u pacjentów – poinformowała spółka podsumowując dwuletni projekt badawczy zrealizowany przez jej zespół naukowy.
Porozumienie zakłada też, że obie strony będą mogły wspólnie ubiegać się o certyfikację urządzeń medycznych Aidmed na zagranicznych rynkach (m.in. USA i Kanada). Obie strony dopuszczają również możliwość wspólnego rozwoju usług zdalnego monitorowania, w tym dotyczących zaburzeń pracy serca. List intencyjny między Medicalgorithmics i Aidmed został zawarty na okres 6 miesięcy, wynika z materiału.
Zarząd Medicalgorithmics wskazuje, że wielkość rynku urządzeń technologii snu przekroczyła 17,9 mld USD w 2022 r. i oczekuje się, że będzie rosnąć średniorocznie w tempie 18,2 proc. w latach 2023-2032. Aidmed oferuje kompleksowy system do zbierania i analizowania parametrów fizjologicznych pacjenta, składający się z rejestratora Aidmed One, aplikacji mobilnej Aidmed Health, systemu telemedycznego w chmurze Aidmed Cloud. Technologia Aidmed pozwala m.in. ocenić związek rejestrowanych zaburzeń rytmu serca z zaburzeniami oddychania podczas snu, co jest istotne w procesie diagnostycznym.